Wpis z mikrobloga

@DiscoKhan: Sprawa jest prosta,
Vader "zabił" Anakina, dlatego wrzucili jego młodszą wersję, bo pozostałe duchy Mocy pojawiły się z wizerunkiem z momentu śmierci.
No i też po tym jak pojawiły się części 1-3 dowiedzieliśmy się, że Anakin był jednak młodszy od, we wcześniejszej wersji, Sebastiana Shawa więc musieli to trochę "naprawić"
@scroller: No ja nie mogę się nadziwić jakim cudem SW ma tyle dziur, w takim Warhammerze który ma od groma autorów nie znajdzie się tylu nieścisłości. No ale film rządzi się swoimi prawami, a słowo pisane swoimi.

@Felipe: Wszystko spoko, tylko wtedy wychodzi na to, że Vader przed śmiercią nie odrodził się na nowo jako Anakin przed śmiercią. Czyli nic nie jest proste, a sprawa komplikuje się znacznie bardziej. Może
@DiscoKhan: Nie pamiętam już jak to było w nowelizacji, ale nie było to tak, że odrodził się na nowo jako Anakin. Dobro, czyli ta cząstka, którą Luke w nim zobaczył przeważyła szalę i dlatego Vader zrzucił Palpiego w przepaść.
Musiałbym zajrzeć do książki, ale właśnie to nie był typowo Anakin, tylko jakby jego wspomnienie.
Trzeba też pamiętać, że np ANH, kiedy był robiony (tam było pierwsze wspomnienie o Anakinie), Lucas miał
@DiscoKhan: yoda i obi umarli jako biedaki cebulaki, jeden w chacie na bagnach żrąc korzeniuszkę, drugi pętając się po cudzej furze aż go właściciel dorwał. Vader do śmierci stał po słusznej stronie trzepiąc kapuchę na konto, a jako wicezły miał na pewno pensyjkę zacną. Zgadnij kto przy pogrzebie miał lepsze balsamy tworzące pięknego ryja na wieczną jedność z mocą?
@Felipe: No przy prequelach już inne osoby pracowały przy scenariuszu. Oryginalnie to był Lucas + jeszcze ktoś nazwiska nie pamiętam. No i pan Nazwiska Nie Pamiętam ogólnie miał spory ból dupy po zobaczeniu prequela, bo Moc to miało być coś stricte metafizycznego. Także jak zobaczył te midichloriany to mało apopleksji nie dostał.

@vrdst: No i to jest argument, to mnie przekonuje Xd