Wpis z mikrobloga

Jakieś dobre protipy na początek grania #pianino no a raczej #keyboard :)
Ogarnąłem sobie Dla Elizy z lekcji keyobrdu ale sie okazało że to była wersja zmieniona na prawą rękę i dlatego takie łatwe no i krótkie a myślałem że jestem mistrzem :|

Jakieś złote rady na start?

Podłączyłem sobie synthesię aby podgrywać sobie jakieś utwory do nauki.
Swoją drogą strasznie upośledzone jest w synthesi to, że jak jest utwór na łatwym poziomie właśnie dla elizy i wersja prawidłowa to grane są na zupełnie innych oktawach, no jakaś porażka więc trzeba grać oryginał a na początku tak łatwo nie jest.
#instrumenty #naukagrynapianinie #instrumentyklawiszowe

No i chyba jestem za stary bo moje ręce nie ogarniają utworów na 125 uderzeń :|
  • 4
@ElCidX: w tym materiale pewnie będziesz mieć podstawy, takie jak nazwy dźwięków, podstawy zapisu, interwały, skale, modusy. Dalej to harmonia funkcyjna (diatonika, później chromatyka, jazz), circle of fifths* i dalej jakoś już sobie poradzisz :-)
*polecam anglojęzyczne książki i internet, jeśli to nie jest dla ciebie problemem, to odradzam polskie materiały.
@ElCidX: ściągnij sobie jalmus, ogarnij nutki. Nie ma chyba lepszej metody nauki, chociaż niektórzy "klasycy" będą kręcić nosem - jak to tak, stosować metody, których nie stosowano 200 lat temu? Nauczyciele 200 lat temu nie mogli się mylić! (kij z tym, że wtedy komputerów w ogóle nie było...)

Nie wiem, czy w synesthesii jest to samo, czyli nauka grania z nut, jak tak - zacznij od tego.