Wpis z mikrobloga

Pół Pustyni Nubijskiej zasrane tym gównem niczym łąka kwiatami w wejściówce "Domku na prerii". Gdziekolwiek przy drodze stoi kawałek blachy pod którym zgarbiona babuszka sprzedaje napoje - w promieniu długich kilometrów taki przykry widok.

Kiedyś mój kolega, miłośnik Indii (ale ze sceptycznym zacięciem) przytoczył mi anegdotę na temat podobnego zjawiska tamże, tłumacząc po części dlaczego Indie są taką śmieciopolią.

Otóż każdy kto był w Indiach kojarzy pewnie chłopaczków wychodzących z zaułków, uliczek straganów i lodówek pokojów hotelowych wrzeszczących "czaj czaj czaj czaj czaj czaj czaj czaj, łan ruupiii, czaj czaj czaj". I ludzie ten czaj kupują (pani się przesunie, uwaga stopień). Niegdyś spożywany był on z tradycyjnych glinianych filiżanek. Po wypiciu naczynko za plecy, przychodził deszcz i zmywał glinę.

Po powszechnej industrializacji wprowadzono prostsze i łatwiejsze w produkcji kubeczki plastikowe. A kto jechał indyjską koleją 5 klasy ten wie, że Hindusi nie łatwo przyzwyczajają się do zmian. Czaj na hejnał, a kubek za plecy.

#wanderlust - tag z mojej obecnej podróży do Rogu Afryki (oraz wcześniejszych tułaczek i opowiadanek).

#ciekawostki #podroze #podrozujzwykopem #afryka #sudan #indie #herbata
Dwadziescia_jeden - Pół Pustyni Nubijskiej zasrane tym gównem niczym łąka kwiatami w ...

źródło: comment_wscCL4FkArJuKDJYl4w24KqoYO8nmUvQ.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Dwadziescia_jeden

Gdziekolwiek przy drodze stoi kawałek blachy pod którym zgarbiona babuszka sprzedaje napoje - w promieniu długich kilometrów taki przykry widok.

To dokładnie jak w Polsce. Śmieci z macDonalda można znaleźć w promieniu co najmniej 20 km, również w miejscach, do których nie da się wjechać samochodem
  • Odpowiedz