Wpis z mikrobloga

Jako, że mamy okres świąteczno-sylwestrowy mam dla was nowe #historieinformatyka!
Po raz kolejny ciężki klient, tym razem całość zahaczała o wysokie prowizje.

TL;DR


Rok temu zbierałem żołądek i resztę cielska, które urosło przy świątecznym stole i zbierałem się żeby OTWOŻYĆ KĄPÓTER i sprawdzić jak się zamówienia mają.
Patrzę na maila i oczy jak pińć złotyh! Poszło, jeden komputer w ciągu 36 godzin poszedł w sztukach 46, bo tyle zostało na aukcji.
Jezusmaria.gif.
Ale zaraz zaraz, żeby nie było zbyt pięknie to patrzę, że zamówił to ten sam użytkownik z nickiem typu SebaBMW135.
No to będzie grubo. Dzwonię, bo trzeba to odkręcić, prowizja na allegro wypieprzyła poza skalę.
J: Ja
S: SEBABIEMDABJU.
J: Witam, z tej strony KorniXPL z nazwasklepu. Zakupił Pan u mnie komputer w cenie 1899 PLN poprzez allegro zga....
S: NO ZAMUWIŁEM - mam wrażenie że gościu nawet mówił z błędami więc wybaczcie... - I CO Z TEGO?
J: Właśnie dzwonię aby potwierdzić czy wszystko się zgadza, bo kupił Pan 46 sztuk na kwotę 87 354 PLN.
S: HA, NO KUPIŁEM I BĘDZIE DZISIAJ CZY NIE?
J: Zamówienie zazwyczaj wysyłam w ciągu 24 godzin jednak przy tak dużym zamówieniu mogą być problemy z utrzymaniem terminu.
S: JAKIM *URWA DUŻYM? JAK DLA CIEBIE WYSŁANIE JEDNEGO BLASZANEGO KLOCA TO PROBLEM TO SIĘ W TO NIE BAW MĄGOLE - tak, mówił przez ą akcentując to za każdym razem.
J: Proszę się nie wyrażać...
S: MÓW O CO CI CHODZI CZŁOWIEKU, BO PIER*OLISZ OD RZECZY, NIE?
J: Nie. Zamówił Pan 46 sztuk, na kwotę ponad 87 tys złotych, czy zrobił Pan to celowo czy przez pomyłkę.
S: A CO TO ZA RÓŻNICA?!
J: No różnica to 45 sztuk.
S: NIE RÓB ZE MNIE IDIOTY, MĄGOLE.
J: (Nie muszę) - nie powiedziałem tego, żeby nie było, chyba nawet nie musiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
J: Pytam bo nie wiem czy mam do Pana wysyłać całą ciężarówkę czy jeden komputer?
S: A NIE WIDZISZ CO ZAMÓWIŁEM.
J: Widzę, co Pan zamówił, jednak nadal nie wiem czy zapłaci Pan 87 tys jako osoba prywatna, bo faktury Pan nie chciał, chyba że mam wystawić to proszę podać dane.
S: JAKA ZNOWU FAKTURA, DAJ MI SPOKÓJ CZŁOWIEKU I WYŚLIJ MI TO CO ZAMÓWIŁEM!

Tu się rozłączył i chyba zablokował numer, trudno, piszę mu maila z tym zapytaniem.
Bez odzewu. Po dwóch dniach dzwoni telefon, odbieram jak zazwyczaj.
J: Dzień dobry, KorniXPL firmakąpóterowa, w czym mogę pomóc?
S: SIEMA, JA JEDNAK TEN KOMPUTER TO JEDEN CHCIAŁEM, SORA STARY.
J: Nic się nie stało, dzisiaj go wyślę.
S: (coś w stylu z fartem mordo, czy inne pronto).
J: Niech Pan sekundę zaczeka, bo musi Pan zaakceptować zwrot prowizji dla mnie, bo przez tą pomyłkę, która wystąpiła allegro naliczyło mi wysoką prowizję i chciałbym to załatwić z Panem polubownie.
S: GÓWNO MNIE TO INTERESUJE, ZAMÓWIŁEM I CHCĘ MIEĆ.
Zrywa połączenie.

No to mail do allegro jaka sytuacja, na początku trochę mi nie wierzyli, ale potem przyznali rację, po sprawdzeniu co i jak usunęli mi prowizję za ten sprzęt.

Nie minął tydzień i znów dzwoni mój "znajomy":
S: SIEMA
J: Witam, KorniXPL firmaką...
S: DOBRA NIE MAM CZASU NA TWOJE PIER*OLENIE. TO MA BYĆ KARTA GRAFICZNA? TEN KAWAŁEK GÓWNA W ŚRODKU?! (GTX 750).
J: No zależy co Pan ma na myśli.
S: TO ZIELONE #!$%@? Z WIATRAKIEM OD SPODU.
J: Prawdopodobnie tak, to karta graficzna.
S: CHYBA NIE WIESZ Z KIM POGRYWASZ! NIE JESTEM PIERWSZYM LEPSZYM Z ŁAPANKI - kocham ten tekst - NIE WYRUCHASZ MNIE.
J: Nie miałem takiego zamiaru.
S: DOBRA DOBRA, W MOIM STARYM KOMPIE SPRZED 10 LAT JEST WIĘKSZA KARTA, SPRZED 10 LAT, WYOBRAŹ TO SOBIE!
J: Świat idzie do przodu, miniaturyzacja itd.
S: DOBRA, ZABIERAJ TO GÓWNO Z DALA ODE MNIE.
J: (Podaję adres), proszę o odesłanie, również proszę o przesłanie mi maila, że chce Pan odstąpić od umowy.
S: ALE JA NIC NIE MUSZĘ, JESTEM TWOIM PANEM!
J: W takim razie proszę o odesłanie sprzętu na mój adres jeżeli Pan tego nie chce.
S: TAK ZROBIĘ MĄGOLE!

Po dwóch dniach przychodzi komp z pogiętą obudową innymi śrubkami przykręcona była boczna część więc stosuję telefon.

S: #!$%@? ODDAJ PIENIĄDZE.
J: Odeślę jeżeli Pan tego chce jednak nie całą kwotę, w tym wypadku uszkodził Pan obudowę, pozrywał plomby (były podklejone taśmę przezroczystą - też doświadczenie, Janusz zaglądnie, upierd*oli jakiś przewód albo kartę graficzną a potem: oddajem bo #!$%@?).
S: TO ODDAWAJ MĄGOLE, NIECH TEN SZAJS WRÓCI DO MNIE.
J: Zaznaczam, że gwarancja już nie obejmuje, pozostała tylko ta na podzespoły od producenta.
S: (soczyste) #!$%@?* i zerwanie połączenia.

Odesłałem, wziąłem głęboki oddech i zastanowiłem się poważnie czy warto?

Więcej się nie odezwał, ale nerwów mi napsuł. Dobrze też że jednak miałem dobry kontakt z allegro, przez co problemów z prowizją nie zrobili.

Nie musicie wierzyć, nie zabronię wam także pisania o zarzutkach, jednak ja i moi bliscy dobrze znają te sytuacje i nawet ostatnio namawiają do napisania książki "na kibelek".
"Słuchaj stary, idę na kibel i zamiast telefonu czy czytania fejsbuka biere twoją książkę i czytam, w sam raz na takie posiedzenia, o! Albo do wanny!"
Hehe, okładka byłoby zrobiona z czterowarstwowej reginy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#truestory
  • 65
  • Odpowiedz
@KornixPL: mam ssd nieuzywany, od kilku miesiecy i wlasnie z tego powodu odechcialo mi sie sprzedawac go, bo ciagle wiadomosci od jakichs niedojebow, najwyzej bede mial na zapas jak moj zdechnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KornixPL: ok, wolę papier, ale od biedy może być xd
@ksiezyc_w_siatce i owszem przeżywa, np. każda infolinia w tym kraju, obsługa klienta w salonach, generalnie polowa obsługi klienta ma przesrane, bo debili nie brakuje
widać to jeszcze lepiej, biorąc pod uwagę, że żyjemy w erze usług, jest to dominujacy sektor zatrudnienia
  • Odpowiedz
@KornixPL: aż tak bieda Cię ciśnie, że sprzedajesz takim ludziom? Po pierwszym tel powiedziałbym mu, ze mogę mu kalkulator sprzedać jedynie i bym się rozłączył. Chyba ze potrzebowałeś kasy to rozumiem, ale jeżeli nie to Cię nie rozumiem, samemu szukać okazji do #!$%@? się.
  • Odpowiedz
@siemankojanko: Na allegro każdy kupić może, jednak nie ryzykowałem negatywnego komentarza, dla małego sprzedawcy spadek ze 100% pozytywnych do 97 to duży spadek, ogólnie dba się o każdego klienta
  • Odpowiedz