Wpis z mikrobloga

Jak to jest z biurem księgowym, któremu daję pełnomocnictwo? Bo aktualnie dostałem info o jednej sprawie "decyzja należy do Pana i ewentualne konsekwencje" stąd pytanie kto ponosi odpowiedzialność jak oni się w czymś walną/źle rozliczą/źle doradzą czy coś? Bo chciałem mieć księgowość z głowy, a oni mi tylko więcej problemów robią.

BTW szukam ogarniętego w technologiach biura księgowego w Warszawie do rozliczania spółki oraz doradztwa i rozliczania podmiotów zagranicznych + jakiś ogarniętych prawników do doradztwa i konstruowania umów.
#ksiegowosc #biznes #firma #prawo
  • 13
@xDrope: Powiem Ci jak to wygląda u mnie. Jak mi klient twierdzi, że ten X-Box, 50 calowa plazma i kolekcja gier Tomb Raider jest mu niezbędna do prowadzenia działalności gospodarczej to dostaje mniej-więcej takiego maila jakiego pewnie Ty dostałeś. "Szanowny Kliencie, jak przyjdzie Skarbówka to to #!$%@?, ale decyzja nalezy do Szanownego Klienta."

Wynika to z tego, że większość rzeczy w polskim systemie prawnym można zakwestionować, w związku z tym nie
@Wychwalany: no ja wiem, ale szukałem wcześniej ogarniętego biura i lipa, dostałem drugie z polecenia i właśnie najprawdopodobniej jestem kilka tysięcy w plecy dzięki ich poradom.

@popo_von_kox: zupełnie inna sprawa, ale tak jak pisałem teraz wychodzi, że dzięki ich poradom jestem kilka tysi w plecy. Interpretacja indywidualna to do 3 miesięcy czekania o ile odpowiedzą, mi się rok zamknie za 4 dni i chociaż mieli miesiąc, żeby ogarnąć jak sprawę
@popo_von_kox: najprawdopodobniej nie, ale w mojej klasyfikacji najgłupiej wyrzuconych pieniędzy mam nowego faworyta XD teraz tylko sprawdzę czy na 100% rozlicza mnie ok, żeby innych problemów nie było. W razie czego udzielasz porad na pw za dobry alkohol/gotówkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xDrope: Nie wiem czy za cienki w uszach nie jestem. Jeżeli problem jest na tyle prosty, że będę mógł z marszu odpowiedzieć to Ci odpiszę, natomiast teraz, na przełomie roku jestem zawalony robotą, więc jeżeli sprawa jest grubsza to nie będę miał jak tego zrobić.
@xDrope Możesz też napisać do mnie, postaram się pomóc.

@popo_von_kox oj ile razy to się mówi klientom a oni dalej swoje lewo skrętne koszty wrzucają. Jeszcze jakby to robić z głową... Poprosić o inną nazwę na fakturze, szukać kontrahenta o nie oczojebnej nazwie..

To nie faktura na KONSOLA XBOX ONE Z 4 GRAMI z sklepu SWIATGIER XD

A później hurr durr jak to, księgowość winna oni mówili że można!!!!