Wpis z mikrobloga

@Mithrindil: tak, ale mogę też wpisać "bóg zapłać" a nie dać nic i tyle właśnie dam a w sumie to pewnie tego pedofila nie wpuszczę do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) u nas na osiedlu biegają ci złodzieje z parafii z opłatkiem i sprzedają przed wigilią 3 tyg wcześniej żebyś czasem gdzieś indziej nie kupił ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@KamDG: Dopóki są finansowani ze skarbu państwa niech #!$%@?ą z takim czymś i piszę to jako katolik przeświadczony o tym, że bogaty, opasły ksiądz to z reguły zły ksiądz. Parafie powinny być utrzymywane z wyłącznie z datków wiernych a nie z podatków i datków wiernych bo to już mi trąci krętactwem i socjalizmem a nie tak Pan Jezus nauczał.
  • Odpowiedz
@Bizancjum: I masz podejście jak Grzegorz Braun, którego neuropki obśmiewają za bycie "turbokatolem" i "sługą watykańskim", gdzie on właśnie uważa (jak ty i ja), iż państwo powinno zabierać mniej w podatkach, a ja dzięki temu miałbym możliwość dofinansowania MOJEJ parafii, bez dotowania pośredników w dysponowaniu kasą z podatków (czyli tych opasłych, bogatych kurii).
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Przecież na #neuropa siedzi mnóstwo ludzi z młodzieżówek PO, Rakłem, Nowotworowej i innego gówna więc czego się spodziewałeś xD

O ich organicznej niechęci do wszystkiego co chociażby miało znamiona konserwatyzmu nie wspominam.
  • Odpowiedz
@dwal: Od kiedy przy zbiórkach wymagają paragonu? Poza tym, wpisanie danych wiąże się z tym, że czasami ofiarodawcom np próbują Mszę w ich intencji. A praktycznie nigdy nie jest wymagane podanie kto daje ofiarę. Poza tym, Kościół płaci podatki, poczytajcie jak to wygląda to zobaczycie :)
  • Odpowiedz