Wpis z mikrobloga

@ditto090: zniszczę twój stereotyp - mieszkam w UK od wielu lat, jednak nigdy nie widziałem w UK w jednym miejscu tylu kolorowych, pomijając oczywiście jakieś marsze czy rozboje.
  • Odpowiedz
@ditto090: Byli, znali, widzieli, nie boją się Azjatów, Afrykanów, Europejczyków i Amerykanów również. Co nie zmienia faktu, że stosunek białych do pozostałych w UK (kraj europejski) jest nieco niepokojący.
  • Odpowiedz
@Madzia25K: też nie jestem, normalny komentarz, to samo bym napisał gdybym zobaczył film z domu handlowego w Chinach i byli bym tam sami biali. Oczywiście trzeba się doszukiwać polityki i rasizmu we wszystkim. Yebana poprawność polityczna
  • Odpowiedz
@ditto090: kwestia punktu widzenia. Uważam, że ludzie mają różne kolory skóry. Nie uważam żeby ich to definiowało. A ilość białych na filmie obrazuje skalę napływu imigrantów do UK. Co jest niepokojące, bo ludność napływowa zaczyna przewyższać liczebnością ludność rdzenną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Madzia25K: ja #!$%@?ę co to w ogóle ma ze sobą wspólnego? nie jestem rasistą, ale w centrum handlowym w Londynie jest bardzo dużo czarnoskórych w porównaniu do białoskórych. i co z tego? jak może kogoś kłuć w oczy to, że w jakimś miejscu jest więcej lub mniej ludzi jakiegoś typu i jaki ma to wpływ na cokolwiek? przeszkadzają wam murzyni, bo co? bo za bardzo ich widać. wszyscy jesteście po
  • Odpowiedz
@ditto090 mieszkałem w Londynie 3 lata, jak wcześniej byłem pozytywnie nastawiony do innych nacji, tak teraz bardzo dziękuję ale nigdy więcej bym nie chciał mieszkać w kolorowej dzielnicy.

Wyobraź sobie że coraz więcej Polaków opinie wyrabia nie przez tygodniową wycieczkę all inclusive do Egiptu ale przez lata mieszkania z kolorowymi.
  • Odpowiedz
@haniorex: albo jesteś trollem i udajesz, że nie wiesz ocb, albo faktycznie nie wiesz i szkoda na Ciebie czasu... chociaż - ja nigdzie nie napisałam, że przeszkadza mi przewaga czarnoskórych... to już jest twój wniosek, widocznie tak w głębi serca Tobie przeszkadzają - jak ich określiłeś - "murzyni". Moją uwagę zwróciła jedynie niewielka ilość osób potocznie określanych "białymi". A stosunek ilości ludności napływowej do ilości rdzennych mieszkańców ma ogromny wpływ
  • Odpowiedz
@ditto090: Uwazasz ze w Polsce to sa rasisci? Jak pomieszkasz kilka lat za granica to moze zauwazysz jak spoleczenstwo jest rozwarstwione, moze zrozumiesz ze rasizm to nie przyczyna a objaw, jeden z wielu.
Emigranci od lat pisza na wykopie jak wyglada zycie na zachodzie nie po to zebys sie bulwersowal ale po to zeby u nas do tego samego nie dopuscic.
  • Odpowiedz