Wpis z mikrobloga

@assembly: Ja to bym powiedział że trzeba czekać. Pisze się w tym super spoko, łatwo i przyjemnie, ale...

Trochę obawiam się jak to będzie, czy firmy będą pozwalały tego używać tak w życiu, bo jak odejdziesz to gdzie oni kogoś do tego znajdą. Obym się mylił :)
  • Odpowiedz
@maciek30_pl: zalezy jakie firmy. U mnie w pracy pisze tylko w Kotlinie.
@assembly: Moim zdaniem warto sie uczyc, pozniej powrot do Javy jest bolesny (boilerplaitowy) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Coraz więcej bibliotek, artykułów o Androidzie jest w Kotlinie, poza tym Google oficjalnie pobłogosławił ten język
  • Odpowiedz
@assembly o te firmy to sie nie martw raczej, każda poważna już przeszła na kotlina, te co nie przeszły to nie są poważne. W Kotlinie pisze się szybciej i szybciej się czyta (szybsze review). Jedyny minus to taki że trzeba się go nauczyć
  • Odpowiedz
@Mithrindil: Są twierdzenia które nie zasługują na rzeczową dyskusję. Np. twierdzenia kompletnie z d--y, że każda poważna firma już przeszła na kotlina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@meohaw pisanie w javie jest zwyczajnie nieekonomiczne. Kod pisze się szybciej i szybciej czyta więc programista może go napisać więcej w tym samym czasie więc jest bardziej wydajny. Nie zauważają tego chyba tylko Januszexy które nie chcą zainwestować w pracownika i skamieniałe korpo w których jest tak wielkie rozproszenie odpowiedzialności że nikogo nie obchodzi wydajność zespołu bo każdy siedzi na wygodnym k--------u i nie chce się wychylać.

Podrzuć jakieś minusy przejścia
  • Odpowiedz
@Mithrindil: Ale dlaczego ty dyskutujesz z tezami z którymi ja się generalnie zgadzam i nigdy nie napisałem inaczej?

Uważam, że Katlin jest ekstra i kod w nim pisze się szybciej, nigdzie zresztą nie napisałem inaczej. Po prostu absolutnie nie zgadzam się z tym, że każda poważna firma już przeszła na kotlin, mało tego, absolutna większość poważnych firm jeszcze nie przeszła na kotlin. Sporo ma jakieś małe eksperymenty, sporo obwąchuje, ale większość póki co tylko patrzy z nadzieją, ale klepie w Javie.

Java na przestrzeni ostatnich lat bardzo się rozwinęła, dużo dobrych pomysłów z innych języków zostało szybko i sprawnie zaadaptowane w Javie. Nawet biorąc sporą popularność kotlina, jak na tak młody język, bo plasuje się już zazwyczaj w pierwszej 30 najpopularniejszych języków, to wystarczy popatrzeć na chociażby takie rzeczy jak ilość zapytań do google, czy pytań/odpowiedzi na stack overflow, lub ilość ofert pracy z wymienionym kotlinem, żeby wiedzieć jak mała jest jeszcze jego adopcja. Także fajnie, ma swoje zalety, jest na niego hype, sporo firm nad nim dywaguje albo eksperymentuje... no i tyle
  • Odpowiedz
Także fajnie, ma swoje zalety, jest na niego hype, sporo firm nad nim dywaguje albo eksperymentuje... no i tyle :D


@meohaw: mamy widocznie totalnie inne źródła, na dywagacje i eksperymenty był czas jakieś pół roku temu, teraz szkoda tracić czas na Javę.

Po prostu absolutnie nie zgadzam się z tym, że każda poważna firma już przeszła na kotlin, mało tego, absolutna większość poważnych firm jeszcze nie przeszła na
  • Odpowiedz