Wpis z mikrobloga

@nickszalinski: jak znasz angielski i masz 5 minut, to tu dowiesz się więcej na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=H46daG12K6s ten sympatyczny pan wyjaśni, z czego ta średnia się bierze i czego nie mówi.
poza tym o ile współczesne ludy zbieracko-łowieckie przy najbardziej ograniczonym dostępie do podstawowej opieki medycznej osiągają porównywalną średnią życia do nas, to nie wiem, czy w drugą stronę by to podobnie zadziałało ;-)
  • Odpowiedz
współczesne ludy zbieracko-łowieckie przy najbardziej ograniczonym dostępie do podstawowej opieki medycznej osiągają porównywalną średnią życia do nas, to nie wiem, czy w drugą stronę by to podobnie zadziałało


@ZdrowiePaleo: w sensie że ludy przemysłowe przy nieograniczonym dostępie do opieki medycznej osiągałyby 10 razy mniejszą czy większą średnią?
  • Odpowiedz
@nickszalinski: ależ skądże, weźmy sobie dowolnego przeciętnego przedstawiciela społeczeństwa z krajów wysoko rozwiniętych (trochę nadwagi, siedzący tryb życia) i wypuśćmy go do dżungli bez dostępu do opieki medycznej, technologii i jakiejkolwiek ochrony prawnej.
nadal myślisz, że osiągnie lepszą średnią życia niż jego odpowiednik z jakiegoś współczesnego plemienia zbieracko-łowieckiego? bo ja nie :-) badań naukowych raczej nikt nie przeprowadzi, bo pewnie nie byłyby etyczne ;-)
za to inspirując się pewnymi elementami
  • Odpowiedz
@ZdrowiePaleo: ja mam pytanie. Paleo na redukcji. Różnie w internach piszą raz że na redukcję spoko raz że nie ma badań a ja jestem po środku o się zastanawiam. Byłbym bardzo wdzięczny ze wskazówki.
  • Odpowiedz
@VoonArt: osobiście na paleo nigdy nie miałam potrzeby zmiany wagi, raczej interesuje mnie wpływ tej diety na zdrowie, więc ciężko mi coś konkretnego powiedzieć. dużo osób uprawiających sporty, w tym siłowe, stosuje paleo. niektórzy rozszerzają do samuraja, czyli więcej bezglutenowych węgli (np. kasze, komosa ryżowa). jedni idą w stronę high carb, inni keto. myślę, że dobrze jest poeksperymentować i zobaczyć, co się sprawdzi w konkretnym przypadku.
jeśli chodzi np. o
  • Odpowiedz