Wpis z mikrobloga

TVN i KRYPTOWALUTY
Gorzej być nie mogło, Święta - gdzieś w tle włączony telewizor, akurat TVN. Bach! Reportaż o kryptowalutach... o #!$%@?

Aż mi kropla z czoła ściekła, bo wiedziałem że to koniec miłych i wesołych świąt. Szczególnie, że większość rodzinki, to prawdziwe janusze.
W głowie miałem miliony scenariuszy, miliony odpowiedzi, na kolejne udowadnianie mi przez Wujka Zbigniewa lat 80, że te Bitoiny to oszustwo i żebym uciekał z tej piramidy finansowej, bo on to kiedyś w '81 stracił swój majątek na jakichś akcjach!

Jak tylko pojawił się reportaż, wszyscy na mnie i czekali na moje zdanie.

Jak usłyszałem o tym, że Bitcoin ma 7 lat, że Bitcoin to istna ruletka, marzenia naiwniaków (!), w dodatku że jakiś admin się pomylił i kurs spadł (Piotr konieczny gratuluje wypowiedzi), to wziąłem wstałem i ... machnąłem ręką. Mówię kur* szkoda strzępić ryja. Aż musiałem się przejść po pokoju i wróciłem do stołu, trzymam kciuki że temat nie powróci :)

Mocniejszego prowo, w tak rodzinny czas dawno nie widziałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bitcoin #btc #kryptowaluty ##!$%@? #zalesie
  • 83
  • Odpowiedz
@borjaki: Symptomy są zauważalne od dłuższego czasu, sam już zagrałem pod te objawy.

Aczkolwiek, skoro wydźwięk był bardzo negatywny (bo był) to raczej nikt się nie będzie chciał tym zainteresować. Co innego jakby naganiali albo zachwalali Bitcoina.
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: Taki Balcerowicz się moim zdaniem wypowiedział bardzo dobrze i uważam, że Wy psychofani btc powinniście się nad jego słowami zastanowić. Bardziej mnie rozbroiło to, że jak księża mówią o przyjmowaniu uchodźców to TVN tyle ich przemówień wklei jak nigdy i wtedy dobry ksiądz. Jak jest temat homoseksualizmu, laicyzacji społeczeństwa czy ojca Rydzyka to hurr durr, zaścianek, pisaki, mohery.
  • Odpowiedz
@pwone: Daj mi powód, żeby się zastanowić okej?

Swoje pieniądze bardzo dawno temu wyciągnąłem, zbudowałem firmę związaną z krypto, nad czym mam się zastanawiać? Nie mam włożonego majątku do krypto (early adopter here), nie zaciągnąłem żadnego kredytu na inwestycje w krypto, więc powtórzę po raz trzeci nad czym mam się zastanawiać?
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: Nad słowami Balcerowicza jeśli je usłyszałeś. Twoja sytuacja wygląda trochę tak. Był sobie Anon, który grał w Lotto. Wysyłał za 50zł miesięcznie przez 5 lat, w końcu miał takie szczęście, że trafił "szóstkę", wygrał 5mln zł i ustawił się do końca życia. Inny Anon popadł w hazard i #!$%@? całą swoją pensję i jeszcze wszystko to co pożyczy od znajomych i w prowidencie na Lotto. Ktoś mówi, że gra
  • Odpowiedz
@pwone: Ja nigdzie nie mówię, że kryptowaluty to świetna inwestycja, więc twoje porównanie jest z czapy :)
Mówię, tylko iż osoby które znam (a trochę ich znam) to w znacznej większości, wyciągneli spore profity i się "dorobili" na krypto. Nigdzie nie piszę, że tak będzie mieć każdy, albo że to jest jakaś reguła, a krypto będą w nieskoczonosc rosnąć lol, bo musiałbym być idiotą żeby takie bzdury i marzenia wypisywać.
  • Odpowiedz
@fastmotion: W moim przypadku nie chodzi o posiadanie BTC, bo o tym nigdy nie mówiłem, tylko o to, że firmy które prowadzę są w 100% związane z kryptowalutami. Czyli wiedza, że ja się tym zajmuje wynikała z wiedzy o tym, czym moja firma się zajmuje, nic poza tym.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Jakby był stronniczy, to nie byłby to naciągane fakty (7 lat ma Bitcoin? Zniknięcie w niedawnym czasie bitcoinów, przez błąd jakiegoś admina serwisu? Domniemanie, że przez to spadł kurs lol? Użytkowany głównie do przestępczości?), to raz, a po drugie chyba obce jest Ci pojęcie stronniczości, bo jakby byli stronniczy, to podane zostałyby też pozytywne cechy kryptowalut.
A nie podali nawet jednego pozytywnego faktu.

To jest wedlug Ciebie stronniczość? Woah...
  • Odpowiedz
@MelomanBTC a ile lat ma xd?
Bylo takie "znikniecie" fakt kurs przez to nie spadl...
Uzytkowany do przestepczosci byl na początku bo placono nim na torze za rozne rzeczy... przeciez to fakt...
Nie ogladalem calego reportarzu tylko fragment mowilem...
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Za chwile 9 lat (03.01.2018 dokładniej) będzie od powstania pierwszego bloku BTC.

Nie słyszałem o żadnych poważnych giełdach, na których był jakiś błąd przez który znikły ludziom Bitcoiny.. A to, że na jakiejś malutkiej giełdzie, której nikt nie zna, to przejmowanie się taką nieznaczą informacją to ostre naciąganie, więc albo ten news to fake, albo po prostu naciąganie "zniknięcia BTC" z jakiejs małej nic nie znaczącej giełdy.

Był na
  • Odpowiedz
@MelomanBTC przeciez to z rok temu albo i wiecej zniknela jedna z gield a btc z niej przejeli federalni z usa... przeciez to gruba afera byla xd
Zniknal tez bitcurex ktory kilka tysiecy btc mial..
Faktem jest ze latwo na tym prac pieniadze i bedzie do tego wykorzystywany przez nie jednego mafioza...
Ty mowisz znowu z drugiej strony jakby to jakies objawienie i zbawienie dla swiata bylo xd
  • Odpowiedz
@tymczasowe_konto333: Powiedział, że zniknęły użytkownikom jakiejś giełdy Bitcoiny przez błąd administratora serwisu.

Do teraz zastanawiam się, co to za serwis miał na myśli, bo w niedawnym czasie nic takiego nie miało miejsca :|
  • Odpowiedz