Wpis z mikrobloga

Ja w tym roku świeżo po przeprowadzce do #yorkshire także święta spokojne i zdrowe xD Bez żadnych gości tylko ja, różowa i syn. Pić nie trzeba i można się skupić na najważniejszych osobach w życiu.

Przeprowadzka ślicznie zweryfikowała kto tak na prawdę był naszym znajomym, kto przyjacielem a kto tylko był.

Jak to bywa w takich przypadkach kasa wzięła górę nad ludzkim językiem i zachowaniem, także ślicznie widać jak to większość z nas na #emigracja w #uk nie widzi sensu w znajomościach które nie przynoszą wymiernych korzyści.
Jedno z najtrudniejszych umiejętności jakie zdobyłem na wyspach to nie podawanie się tej fali zobojętnienia i patrzenia tylko na własną dupe.
I tak na przykład para z którą mieszkaliśmy w Londynie wspólnie 3 lata i której powiedziałem grubo wcześniej o wyprowadzce by dać im czas na zorganizowanie sobie nowego lokum.... Ci sami co poszli sobie na. Nowe lokum miesiąc za wcześnie i zostawili z całym domem do płacenia mając na mnie #!$%@?, nie odpisali nawet na życzenia świąteczne (*już #!$%@? nie mówię że mogli sami napisać)... Bycie miłym i okazywanie szacunku drugiej osobie nic nie kosztuje, ale widać dla wielu to i tak zbyt dużo.

Sorry musiałem to z siebie wywalić. Nie uważam się za lepszego od innych ale mam szacunek dla innych osób mimo że życie cały czas pokazuje że bezpodstawne. Ludzie często biorą nasza dobroć za słabość i starają się ją wykorzystać.

Różowa wbija mi do głowy że nie warto, bo bycie uczciwym wiąże się z kosztami i tylko na tym tracę... Lubię ją wtedy przytulić wraz z synem bo to oni właśnie są tą nagrodą i miłość ta jest bezcenna.

Pozdrawiam wszystkich, którzy mimo wszystko starają się być ludźmi i nie dają się ogłupić "mamonie"
Pozdrawiam tych paru prawdziwych z tych setek poznanych przez te 12 lat na emigracji.

#swieta
  • 13
@zomowiec: ale taguj #przegryw jak z Londynu do Yorkshire się przeprowadzasz.
Poza tym, co Cię dziwi w tym, że para, z którą mieszkałeś wyprowadziła się wcześniej?
Przecież dobrze wiesz jak trudno znaleźć dobre lokum, znaleźli i skorzystali z okazji.
Wy nie zostaliście tam dla nich to czemu oni mieliby zostawać dla was?
Nie odpisali to kij z nimi. Nie ma co płakać w internetach, lepiej ten czas przeznaczyć na #sex.
@zomowiec Ja dostałem przed świętami telefon od osoby która też ma mnie w dupie na codzień. > Wiesz dzwonię z życzeniami na święta.. Przerwałem mu i zapytałem od razu czy rybki mu nakarmić trzeba. Szkoda czasu na nie szczere paplanie przez telefon ))¯_(ツ)_/¯
Wesołych świąt!