Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#swieta #bozenarodzenie #programowanie #rodzina

Wczoraj na wigilię pojechałem do dziewczyny, jej rodzice są nawet normalni, lecz cała dalsza rodzina to takie typowe Janusze. Zacząłem pracować w styczniu tamtego roku jako programista. W sierpniu dostałem podwyżkę, zarabiam już dosyć sporo jak na to, że mam dopiero 22 lata i jeszcze nawet nie mam inżyniera. Oczywiście podczas wigilii pojawił się temat pracy i zarobków. Wszystkich interesowało gdzie pracuję, co robię i najważniejsze: TO ILE ZARABIASZ W TYCH KOMPUTERACH? Nie chciałem mówić o swoich zarobkach, lecz przez dobre 20 minut był to jedyny temat, jaki ich interesował. Zdenerwował mnie wujek, który stwierdził, że "to pewnie na darmowym stażu jak Kamilek jest i się nie chce przyznać, młodzi tacy są, że się wstydzą". Spytałem go wtedy, ile on zarabia, a on wielce zadowolony powiedział, że 2200 na rękę. Zaśmiałem pod nosem i odpowiedziałem, że tyle dostaję tygodniowo, co było prawdą, a wywołało w nim ogromną złość. Stwierdził, że mogę sobie pomarzyć o takich pieniądzach, że to nie zarabia się tyle w polsce, to pokazałem mu na telefonie przelew za listopad z premią świąteczną. To było za dużo... Nagle cała rodzinka wielce zdenerwowana, że jak to? Że taki młody a tyle pieniędzy, że pewnie firma rodziców i dostałem posadę bez żadnych umiejętności, że nie powinienem się tym chwalić ile zarabiam, bo u nich w rodzinie to ludzie studia pokończyli a pracy nie mają i pewnie jakieś układy mam z kimś tam, Kamilek aż odszedł od stołu bo zaczęli na niego dojeżdżać, że się niczego nie dorobi. Piękne januszowe święta.
Nie piszę tego, żeby się pochwalić, ludzie w moim wieku zarabiają jeszcze więcej, dla mnie to jest wystarczająco.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 148
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja zawsze zaniżam.
Większość populacji robi na głodowych stawkach i pewnie niewiele więcej będą zarabiać w przyszłości. I tak do końca życia. Nie mam powodu, by #!$%@?ć ludzi, więc rzucam poniżej 10k. Nie muszą wiedzieć w czym.
  • Odpowiedz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania to po co się odzywales? Nie zapanowałes nad emocjami. Spotykasz tłuka to gadasz z nim tak jak on potrafi bo jest za głupi żeby znałeś jakiś wspólny poziom, więc ty musisz zejść na jego. Trzeba było kłamać. A ty się zagotowales, wujek i reszta rodziny. Pewnie dymny jesteś z siebie jak to mu powiedziales. Tylko wszyscy obrażeni na ciebie. Sobie zaszkodziles przede wszystkim
  • Odpowiedz