Wpis z mikrobloga

@zcaalock: kolego KRK nic nie zmienił w biblii. NIC A NIC. podstawy wiary katolickiej są od 2 tysięcy lat niezmienne. tak samo jak w biblii nic nie ma na temat trójcy świętej, a większość wyznań chrześcijańskich ją uznaje. ty nie wiesz, czym jest dogmat i kiedy się go ogłasza. już ci mówię - ogłoszenie dogmatu nie jest związane z tym, że nagle papieżowi coś się nowego wymyśliło i to wprowadza.
  • Odpowiedz
@zcaalock: Ja cię rozumiem, ale nie znajdzie się dowodu w Biblii, że Jezus miał rodzeństwo. Nie musisz się oburzać na mnie. Wiadomo, że Józef żył jeszcze co najmniej 12 lat (poszedł z Maryją i Jezusem do Jerozolimy na Święto Paschy) i miał okazję współżyć z żoną. Czy doszło do tego? Nic pewnego. Czy Maryja urodziła kolejne dziecko? Też nic pewnego. Brak pisemnych dowodów, a pozostaje Tradycja. Tak to widzę.
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: mnie w ogole nie interesuje krk i jego dogmaty. Ja tylko podałem fragment z Biblii w którym jest napisane ze jezus miał braci i siostry.

I kompletnie nie rozumiem czemu akurat kościół rzymski się upiera ze tak nie było. Przecież to normalne. Józef se wzią zaciążoną młodą laskę, dostał polecenie nie ruchania jej do urodzenia dziecka ale potem już nie było przciwskazan. Nie wierze żeby Józef w patriarchalnym świecie gdzie kobieta służyła do rodzenia dzieci ich wychowywania żył w celibacie przeciwko całej tradycji i kulturze tamtego świata.

A już całkiem nie rozumiem dlaczego krk zamiast dostosowywać biblie do czasów współczesnych, urealniać ją żeby była strawna dla współczesnych ludzi to robi z niej jeszcze bardziej nierealną bajkę niż była w oryginale.
Jakieś niepokalane poczęcia, wniebowstapienia, kulty obrazów, figurek, objawienia, różance. To było dobre 500lat temu, teraz ludzie maja z tego bekę jak stara baba ubiera w sukienkę i koronę jakiś bohomaz który nazywa świętym obrazem. Przez takie coś ludzie omijają biblie szerokim łukiem i razem z nią całe uniwersalne przesłanie jakie zostało zawarte w
  • Odpowiedz
@zcaalock: no właśnie Słowo Boże polega na tym, że jest dane raz na zawsze i nie podlega "dostosowywaniu". To dziwi cię, że Józef mógł być sam przeciwko całemu światu (co zresztą cechuje ludzi świętych)czy niepokalane poczęcie, a nie dziwi cię np. zmartwychwstanie, które w Biblii jest jak byk?
  • Odpowiedz