Wpis z mikrobloga

Mam problem i szukam porady z monitorem BenQ XL2411Z. Mam kabel DVI-D oraz Displayport->DVI i ani tu ani tu nie chodzi żadna rozdzielczość powyżej 60Hz. Sterowniki do karty najnowsze, monitor zainstalowany poprawnie, na kablu DVI można ustawić i pokazuje się taka opcja ale po przełączeniu obraz robi się rozmazany a na monitorze wyskakuje informacja żeby użyć odpowiedniego kabla. Na display port->DVI nie ma opcji innej niż 60Hz, w panelu Nvidia można wymusić inne odświeżanie ale kończy się to białym migającym ekranem... Macie jakiś pomysł jak to ugryźć?
Karta graficzna to Zotac Gtx780 Amp

#komputery #monitory #elektronika taguje #csgo bo to popularny monitor wśród graczy i może ktoś miał taki problem...
  • 33
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: jasność napewno 100% ale tylko na profilu z 2420 ! I gamma 50 kolory podeśle rgb ... mam już drugi rok monitor w wersji v5 ogólnie jestem bardzo zadowolony polecam wszystkim używki można na luzie za 600+ kupić w tych pieniądzach bomba ...
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: wrócę do domu później podeśle linka do icc i ustawienia ci wszystkie podań w jednej wiadomości wklepiecie sobie manualnie :) kolory w standardzie są tragiczne w tym monitorze ale po zabawie jest naprawdę ok ostatnio miałem naprawdę ustawienie niemal idealne przed dłuższy czas ale w grach black equalizer robi straszna robotę na 15 w pubgu na pustyni pograsz zobaczysz na średnim dystansie jak łatwo dostrzec przeciwnika pod drzewami
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: tutaj masz oryginalny icc 2411 i 2420 zdecydowanie lepszy a ustawienia takie najlepsze do cs i pubga zdecydowanie :
Jasność 100 kontrast 50 low blue ligt 0 black equalizer 12-15 ja mam 15, blur reduction wyłączony, temperatura barwowa r97g96b95 ama wysoka , tryb błyskawiczny włączony ostrość 7 , tryb obrazu fps 1 dynamic contrast 0 TO wszystko jestem w stanie ustawić obraz na ładniejszy ale do pubga i cs
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: ooo i jeśli chcesz ustawienie drugie to jedyne co musisz zmienić to tryb obrazu z fps 1 na standard i gamme ustawić na 4 ten tryb różni się tym ze znika ci black equalizer ale pojawia się gamma No obraz jest ładniejszy jeśli chodzi o korzystanie z samego windowsa wręcz idealny moim zdaniem w szczególności biorac pod uwagę co monitor daje na początku :) zainstaluj sobie ten sterownik co
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: do pubga i csa mam prawie cały czas ustawienie pierwsze a standard ustawiam jak gram w wiedźmin jakieś albo chociażby fortnitea bo tam nie trzeba oczu bardzo wytrzeszczają wiec kolory można bardziej nasycić i cienie mogą być bardziej nasycone :) gwarantuje nic lepszego nie ustawisz od tego co napisałem ale może kwestia oczu innego człowieka ale wątpię :) dużo ludzi się zrażało na początku do tego monitora jak i
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: tak zrobię ale coś się nie chce urodzić miała być na święta córa ale spodobało jej się tak ze nie wiadomo czy na sylwestra będzie ale po cichu liczyliśmy ze będzie na nowy rok zawsze tam słyszę dzieciństwo szkoła bla bla :) dzięki
  • Odpowiedz