Wpis z mikrobloga

Mam problem i szukam porady z monitorem BenQ XL2411Z. Mam kabel DVI-D oraz Displayport->DVI i ani tu ani tu nie chodzi żadna rozdzielczość powyżej 60Hz. Sterowniki do karty najnowsze, monitor zainstalowany poprawnie, na kablu DVI można ustawić i pokazuje się taka opcja ale po przełączeniu obraz robi się rozmazany a na monitorze wyskakuje informacja żeby użyć odpowiedniego kabla. Na display port->DVI nie ma opcji innej niż 60Hz, w panelu Nvidia można wymusić inne odświeżanie ale kończy się to białym migającym ekranem... Macie jakiś pomysł jak to ugryźć?
Karta graficzna to Zotac Gtx780 Amp

#komputery #monitory #elektronika taguje #csgo bo to popularny monitor wśród graczy i może ktoś miał taki problem...
  • 33
@Stefaniak91: na pewno musi być podłączone dvi-d -> dvi-d bo na displayporcie z tego co kojarze nie da sie wyciagnąć więcej niż 60Hz. Kiedyś miałem ten monitor i przy rozdzielczości natywnej 1920x1080 normalnie mogłem ustawić do 144Hz
@Stefaniak91: do tego monitora koniecznie icc z 2420 mogę podeslac ostrosc 7 ama high kolory mogę podesłać rgb tryb fps 1 bodajże i black equalizer 15 do cs go i pubg ! Szkoda ze nie dopłaciłem do stówę droższego modelu z przyciskami do zmiany profili bo to ustawienie nie do końca dobre do innych rzeczy czy nawet gier ale ogólnie tak sobie zostawiłem i ewentualnie skręcam od czasu Black eq do
@Stefaniak91: do cs go monitor idealny ale 2k w tych fpsach na ips na dzisiejsze czasy i 144 Hz daje duża przewagę w innych grach w sZczegolnosci w pubgu ale nie ma tragedi jak skale rozdzielczości się wykręci ręcznie na 200 % ale karta 1080ti już potrzebna wtedy niestety .... myśle ze ten benq posłuży mi kilka lat jeszcze dopóki nie wyjdzie jakiś prawdziwy OLED 2k 144hz+ :)