Wpis z mikrobloga

  • 16
@ozjasztracz Chcesz minusowac tych co podważają ten tytuł, w komentarzach? Nie wiem chyba sie nie da, ale nie przejmuj się, to tylko ignoranci, którzy nie potrafią docenić najlepszego piłkarza w historii.
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje:
- karny to efekt pośpiechu sędziego, Messi tam powinien mieć asystę, bo gol wpadł wcześniej
- asysta to jego robota, tyle że raczej już myśleli wszyscy w tej chwili, by na święta pojechać
- lwia część liczb z drugiej części, pewnie z połowa gdy grali w przewadze i rozpaczliwie się odkrywali
- naprawdę kiepska I połowa, choć ze 2 zagrania fajne miał

Dla mnie lepsi byli Rakitić i ter Stegen
  • Odpowiedz
@idol89 karny to efekt pośpiechu? Mój drogi, przepisy jasno mówią, że przy czerwonej (na pewno bezpośredniej, nie wiem jak z 2 żółta), gra jest natychmiast przerywana, choćby nie wiem co sie dzialo i wolny z tego miejsca (przewonienia). Czyli jak masz pilke na lini bramowej przeciwnika i juz masz strzelac, a ktos np #!$%@? w pysk komuś przed polem karnym to jest czerwień i wolny.
  • Odpowiedz
@idol89 tutaj co do reki:

W niektórych okolicznościach zawodnik zagrywając piłkę ręką zachowuje się niesportowo i musi zostać ukarany napomnieniem. Ma to miejsce, jeżeli zawodnik: 

rozmyślnie zagrywa ręką piłkę, aby uniemożliwić przeciwnikowi wejście w jej posiadanie, usiłuje zdobyć bramkę poprzez rozmyślne zagranie piłki ręką. 

Zawodnik musi zostać wykluczony z gry, jeżeli poprzez rozmyślne zagranie piłki ręką pozbawia drużynę przeciwną zdobycia bramki lub realnej szansy zdobycia bramki. Kara ta nie wynika z rozmyślnego
  • Odpowiedz
@tomex1717: Dokładnie ten przepis.

Zawodnik musi zostać wykluczony z gry, jeżeli poprzez rozmyślne zagranie piłki ręką pozbawia drużynę przeciwną zdobycia bramki lub realnej szansy zdobycia bramki.

@tomex1717: W sytuacji z tym karnym Carvajal nie zdołał swoim zagraniem ręką pozbawić rywala bramki, a zatem nie powinien zostać wykluczony.
  • Odpowiedz
@idol89 ale doczytaj do konca to zdanie. "...lub realnej szansy zdobycia bramki.". Tą interwencją chciał pozbawić Barcelonę realnej szansy zdobycia bramki. Idac twoim tokiem, to nie mając żadnych kartek, jestes na lini bramkowej i dodatkowo nie jestes bramkarzem. Napastnik strzela i tutaj wedle twoich zasad: #!$%@?, spróbuję obronic ręka, jak sie uda to wylece z boiska i mamy jeszcze jakies szanse, a jak sie nie uda, piłka odbije sie od moich rąk
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

#!$%@?, spróbuję obronic ręka, jak sie uda to wylece z boiska i mamy jeszcze jakies szanse, a jak sie nie uda, piłka odbije sie od moich rąk i wpadnie do bramki to tylko żółtko? Jakoś inaczej wyglądałaby pilka wtedy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@tomex1717: Dokładnie tak wyglądają przepisy piłki nożnej w tym zakresie.

https://s2.fbcdn.pl/1/clubs/31331/data/docs/przepisy-gry-a5-zmiany.pdf - str. 148

12.10 Napomnienie za zagranie piłki ręką
Występują różne okoliczności,w których
  • Odpowiedz