Wpis z mikrobloga

Mam problem z dyskiem. Tzn chyba umarł lub umiera, aczkolwiek objawy sa niejednoznaczne.
Dysk: OWC Mercury Electra 6G
Był w komputerze od nowości, przepracował tylko 283h( !!! ).
Dwa tygodnie temu wywalił 2 blue screeny i reset windowsa.
Kilka dni temu przestał działać - nie ładował już Windowsa.
Wsadziłem pendrive z instalatorem Win10. Dysk widzi, moge go sformatować, wyczyscic z partycji, jak klikam na instalacje to tworzy na nim pomocnicze partycje(ktore widac potem po wejsciu znowu instalatorem na niego) natomiast instalacja stoi na 0%.
Po wsadzeniu go do kieszeni i sprawdzeniu HDTune status dysku to OK, nie pokazuje zadnych bledow, natomiast kiedy chce przeskanowac sektory - w połowie skanu zawiesza komputer lub samego HDTune.
Trup ?
#informatyka #pcmasterrace
Pobierz quit13 - Mam problem z dyskiem. Tzn chyba umarł lub umiera, aczkolwiek objawy sa niej...
źródło: comment_nMzNoQqXn2Rvgqr7CVhTlw8VUWUXe0rq.jpg
  • 5
@quit13: przeczyść styki alkoholem IPA, kable sata wymień oraz zasilające. jeśli dalej nie ustąpi, to wymień zasilacz na jakiś inny. Oczywiście nie kupuj nowy, tylko zagadaj kimś, żeby pożyczyć te rzeczy na dzień/dwa :)
@quit13: Prawie pewien jestem że dysk ma wadę fabryczną w postaci uszkodzonej kostki pamięci, jakby był mój słał bym na gwarancję a jeśli by się nie dało to piekarnikowy reballing ( ͡° ͜ʖ ͡°)