Wpis z mikrobloga

Z oficjalnej strony Gwinta:

Obecny sezon rankingowy zakończy się 8 stycznia (poniedziałek) w południe polskiego czasu!

Nowy, jednomiesięczny sezon rozpocznie się dzień później, we wtorek 9 stycznia w południe. Od tej pory sezony rankingowe będą trwały 1 miesiąc (zamiast 2). W związku z tym nagrody za koniec sezonu zostały uaktualnione.

Kolejna zmiana dotyczy punktów rankingowych. Od tej pory ilość punktów rankingowych wszystkich graczy po zakończeniu sezonu zostanie zmniejszona o 50% (z wyłączeniem graczy, którzy nie rozegrali ani jednej gry rankingowej w danym sezonie - ilość ich punktów nie ulegnie zmianie). Oznacza to, że zaczniecie nowy sezon z ½ swoich punktów, zamiast ⅓ .

Ponadto gracze nie będą otrzymywali nagród za pominięte rangi. System nagród za osiągnięcie wyższej rangi nie ulega zmianie.

Ranking Pro Ladder zakończy się w środę 3 stycznia, w południe czasu polskiego. Następnie nastąpi krótka przerwa, podczas której punkty Crown Points dla 200 najlepszych graczy Pro Ladder zostaną rozdane.


Gracze pragnący wziąć udział w kolejnym sezonie Pro Ladder muszą uzyskać 21 rangę w grze rankingowej przed południem 3 stycznia. Osoby, które osiągną rangę 21 między 3 a 8 stycznia zakwalifikują się do kolejnego sezonu Pro Ladder, który rozpocznie się w marcu.

#gwint
  • 27
@arsky: A co najgorsze, to pod koniec sezonu chyba faktycznie tak zrobię xD Żadnej kary za to nie ma, bo beczki za najwyższą rangę i tak dostanę, jedynie trochę dłużej będę musiał ladderować w nowym sezonie, ale i tak warto xD
@SpaceMonkey: Ale nie dziwię się redom że tak zrobili, sezony będą teraz trwały 1 miesiąc, a każdy koniec sezonu przynosi około 25 beczek? ( W zależności kto na jakiej randze kończy, ale liczę tak mniej więcej ), więc musieli trochę ukrócić to rozdawnictwo
@Pally: niby jakiś sens to ma bo ci z niskich rang nie dostają lepszych nagród na koniec, ale nadal mają szanse odbić sobie to na zdobywaniu beczek na niskich rangach. Tylko pomijając ten sens to ja czuję się podświadomie ukarany, że jestem trochę mniejszym noobem. Pewnie olałbym temat jakby nie fakt, że brakuje mi dużo kart i każda beczka jest cenna ( )
@Pally: chociaz jak teraz o tym mysle to i tak #!$%@? mam skrawkow wiec nie wiem czy bedzie mi sie chcialo a ponizej 2,5k mmr to za przegrana sie dostaje -10?
@soltysek: Ja nie mam tego problemu, gnije sobie na 3700 bo nie wiem czym teraz grać, mam tylko talię szpiegów NG i już nimi rzygam xD Niby mam skrawki żeby coś stworzyć, ale czekam aż się meta ustabilizuje, bo szkoda wydawać na coś, co może się okazać gównem.

@arsky: Na niższych poziomach, ranga leci szybko, za win chyba 50 mmr jest, więc mi to nie wadzi, a beczki zawsze się
@Pally: chodzilo mi odwrotnie, ze dodali te progi ze np. do 2k mmr za przegrana sie chyba nie traci punktow. Wiec zbijanie bedzie bardziej problematyczne :p
@haxxx: W sumie pewnie jakbym usiadł porządnie to bym te 4k wbił, w poprzednim sezonie mi się udało. Tylko tak jak pisałem, już rzygam Nilfgaardem a tylko ten deck mam złożony w komplecie xD
@haxxx: A teraz czym grasz? Mam 7k scrapów w zapasie i nie wiem co z nimi robić za bardzo, teraz gra stanęła w martwym punkcie i nie wiadomo czy tworzyć czy czekać - w końcu po nowym roku dużo się może zmienić
@Pally: rzuciłem się najpierw na przeklęte KP, ale za dużo losowości z Addą i Aguarą
Próbuję coś pod krasnale zrobić ale wyczyściłem się ze skrawków za bardzo i z nowych kart nic nie mam.

Jeżeli grasz na NG to widziałem fajne talie pod boostowanie żołnierzy. Niewolnicze piechoty + wartownicy
@haxxx: Chyba się skuszę na NG alchemię z wiedźminami, a jak starczy pyłu to na thinning ST z trzema pożogami, tier 1 to to nie jest, ale wydaje się przyjemny do grania
@SpaceMonkey: To już wolę stracić te 6 czy 7 beczek niż jakby mi mieli wyczyścić konto. ( podobno jednemu kolesiowi wyczyścili, a zwrócili tylko beczki zakupione za prawdziwe pieniądze )