Wpis z mikrobloga

Hej Mirki
chcemy z żoną skorzystać z programu MDM przy zakupie mieszkania. Bylismy najpierw w firmie doradczej (typu open finance) i gość zrobił na nas słabe wrażenie, opowiedział nawet historię, że nie udało się w tym roku jego koledze z pracy wpisać wniosków o dofinansowanie przed wyczerpaniem środków. Poszliśmy zatem bezpośrednio do banku i tam zostaliśmy poinformowani o tym, że bank po uruchomieniu strony rejestracyjnej MDM wpisuje wnioski w kolejności ich wpłynięcia do banku. Dziś znów dzwonił ten facet i żona powiedziala mu o wizycie w banku na co on stwierdził, że oni są w stanie szybciej wpisać wnioski do systemu i lepiej będzie to zrobić przez nich (łącznie z załatwieniem kredytu). Czy ma ktoś jakąś widzę na ten temat lub może coś poradzić w tych kwestiach, my mamy małe doświadczenie i zarazem nie mamy się kogo poradzić?
#banki #mdm #kredyt #doradcafinansowy #bank
  • 20
@wiadrospadlo: OpenFinance to doradca finansowy ... czytaj - pośrednik. Oczywiście możesz czas oszczedzic i polegać na nim, ale chyba rekomendowałbym samemu przejść się po paru bankach i uzyskać wyceny/informacje
Poszliśmy zatem bezpośrednio do banku i tam zostaliśmy poinformowani o tym, że bank po uruchomieniu strony rejestracyjnej MDM wpisuje wnioski w kolejności ich wpłynięcia do banku

Dokładnie tak to działa

Dziś znów dzwonił ten facet i żona powiedziala mu o wizycie w banku na co on stwierdził, że oni są w stanie szybciej wpisać wnioski do systemu i lepiej będzie to zrobić przez nich (łącznie z załatwieniem kredytu).

Może mają jakiś automat
@BajerOp: to akurat nie był open finance, ale zastanawia mnie czy taka firma doradcza może wprowadzić wniosek do systemu szybciej niż bank. Załóżmy że w banku jest 1000 wniosków a w tej firmie 100 więc pewnie jest szansa na to że ten wniosek szybciej wprowadzą
@ksiak no właśnie, gościowi z pewnością zależy na nas bo z takich ludzi żyje. Pani w banku ktorym jesteśmy zainteresowani była bardzo rzeczowa czego nie mogę powiedzieć o doradcy finansowym u którego byliśmy.

W sumie to bardzo cenna uwaga o negocjacji. My tak naprawdę nie znamy warunków na jakich współpracują bank z firmą doradczą ale przypuszczam że lepiej ominąć ich w tym całym procesie.
W sumie to bardzo cenna uwaga o negocjacji. My tak naprawdę nie znamy warunków na jakich współpracują bank z firmą doradczą ale przypuszczam że lepiej ominąć ich w tym całym procesie.


@wiadrospadlo: Warunki są oczywiście nie dostępne gdyż każdy pośrednik działa na innych zasadach. Ogólnie jednak, ktoś musi mu wynagrodzenie zapłacić. Bank ma swoich ludzi którym i tak i tak płaci, zatem wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie - czyje pieniądze idą
Nie są w stanie wprowadzić szybciej. Historia może dotyczyć sierpnia, gdzie uruchomiono dodatkową pulę z resztek z ubiegłych lat i rzeczywiście środki skończyły się w kilka dni. Doradców bym nie demonizował, ale lepiej szukać bardziej niezależnych. Deweloperzy i firmy pośredniczące w sprzedaży nieruchomości z reguły mają umowy z takimi ludźmi. Samodzielne chodzenie po bankach ma ten minus, że jest bardzo czasochłonne, a też mogą Wam coś bez sensu wcisnąć. Jeżeli jesteście gdzieś
@Tomaszku jesteśmy z Bydgoszczy także trochę daleko. Druga sprawa że jest już bardzo późno, a w dwóch bankach których oferty były nam pokazane przez doradcę były najkorzystniejsze już bylismy. Można powiedzieć że już wybraliśmy bank z którego oferty chcemy skorzystać. Cały myk w tym wprowadzaniu wniosków do systemu i kto może zrobić to szybciej.
Samodzielne chodzenie po bankach ma ten minus, że jest bardzo czasochłonne, a też mogą Wam coś bez sensu wcisnąć.


@Tomaszku: poświęcenie jednego dnia w chwili gdy mamy tak dużo do stracenia to raczej nie jest problem. Wystarczy wskoczyć do kilku dużych banków, zrobić ofertę a potem do tabelki i podsumować.
@wiadrospadlo Tym się nie musicie martwić, tekst o tym, że ktoś może to zrobić szybciej, to bajka ( ͡º ͜ʖ͡º) Ewentualnie możecie przypominać się często Doradcy, bo jedyne ryzyko, to jakiś błąd ludzki.
Bardzo dziękuję wam za rady, muszę to wszystko przemyśleć na chłodno i przekalkulować sobie. Trzymajcie kciuki żebym się załapał na MDM bo jak nie to chyba robię bliźniaków i za 9 miesięcy 500+...
@wiadrospadlo: to przy okazji powiedz na który bank padlo i dlaczego? ;-)
Składasz 2 stycznia rano? Tak czytam czytam, że pula skończy się po kilku godzinach i wyobrażam sobie powoli, że to będzie wyglądało jak pod lidlem na promocji
@Wu70 padło na Pekao SA, mimo iż koszt kredytu mniejszy byłby w BGŻ to wolę Pekao między innymi dlatego że jest polskim bankiem, ma więcej palcówek niż BGŻ i ma lepsze konto. Składa bank, nie ja i tak 2 stycznia. Nie słyszałem o tym żeby istniała taka możliwość by samemu to wprowadzać
obił na nas słabe wrażenie, opowiedział nawet historię, że nie udało się w tym roku jego koledze z pracy wpisać wniosków o dofinansowanie pr


@wiadrospadlo: W jakim banku ostatecznie chcesz składać wniosek?

Zawodowo zajmuję się realizacją kredytów hipotecznych.
@wiadrospadlo: ja również staram się o kredyt MDM na mieszkanie przy pomocy doradcy finansowego. Złożyłeś wniosek? ja swój już w grudniu, teraz czekam tylko na decyzję czy dostanę dofinansowanie. Doradca tłumaczył mi że w pieniądze rozejdą się w ciągu kilku dni oraz że wnioski które mają już decyzję idą w pierwszej turze. Takie informacje potwierdziła mi koleżanka która pracuje w innym banku,