Wpis z mikrobloga

Wczoraj nie było mnie w domu do 23, więc pomyślałem, że skoro mam dziś wolne, odbiorę sobie w końcu paczkę. Jakaż spotkała mnie niespodzianka dziś rano, kiedy zobaczyłem, że paczka została już doręczona. Wczoraj o 19:14, kiedy na 1000% nie było mnie w domu.

Hm, wszcząłbym alarm, ale na infolinii wciąż oczekuje w kolejce 20 osób. Już pominę to, że nie wiem jakim cudem pierwsza próba doręczenia się nie powiodła, skoro cały czas byłem w domu, a po kurierze poza śladem w emonitoringu ani widu ani słuchu, a drugiej zgodnie z mailem spodziewałem się (i wyczekiwałem) od 10 do 17 - nastąpiła jak widać o 19.

Uprzedzę wszystkie pytania: każdy z domowników przepytany, żaden nie otwierał wczoraj żadnemu kurierowi, żaden nawet nie kojarzy żeby ktoś o tej porze dzwonił do drzwi. Na infolinii dostanę w ogóle numer do kuriera?

#pocztapolska #poczta #kurier
Kamikazhe - Wczoraj nie było mnie w domu do 23, więc pomyślałem, że skoro mam dziś wo...

źródło: comment_Bzb2b7hHsdJ7VwN3gk4Zl890chn5l5kH.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Kamikazhe: na infolinii nie dostaniesz i nawet nie próbuj się tam dodzwonić - nr do kuriera możesz dostać w miejscu gdzie odbierasz awizowane paczki.
Nieudana próba doręczenia nie oznacza że się nie udało bo nie było nikogo w domu - taki status pojawia się też gdy kurier nie zdąży do Ciebie danego dnia dojechać
  • Odpowiedz
@Reikor: no nie, nie będę teraz pukać po wszystkich sąsiadach w 10-piętrowym bloku, pytając czy nie odbierali może wczoraj paczki, choć ani odbiorca ani adres się nie zgadzały...
  • Odpowiedz
@Kamikazhe: Tak, jeżeli tam zawsze zostawia paczki to powinni mieć do niego nr telefonu. Kwestia tego czy Ci go będą chcieli dać, bo wcale nie muszą - ale jak ładnie poprosisz to może się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kamikazhe: na infolinii nie dostaniesz i nawet nie próbuj się tam dodzwonić - nr do kuriera możesz dostać w miejscu gdzie odbierasz awizowane paczki.


@robertx: numer do kuriera dostaniesz bez problemu jak tylko jest w bazie danych pracowników. Często kurier jest z innego miejsca niż miejsce awizo paczki i nie mają jego numeru.
@Kamikazhe: > Już pominę to, że nie wiem jakim cudem pierwsza próba doręczenia się nie powiodła,
  • Odpowiedz
Już pominę to, że nie wiem jakim cudem pierwsza próba doręczenia się nie powiodła, skoro cały czas byłem w domu, a po kurierze poza śladem w emonitoringu ani widu ani słuchu, a drugiej zgodnie z mailem spodziewałem się (i wyczekiwałem) od 10 do 17 - nastąpiła jak widać o 19


@Kamikazhe: co do tej próby doręczenia to oznacza, że kurier wziął przesyłkę do doręczenia i nie zdążył, zepsuł mi się samochos,
  • Odpowiedz