Wpis z mikrobloga

@donsalamanca: @tomasz-piechura: Przecież to jest nałożone na współczesną mapę, nie wiem dlaczego się czepiacie. Panował na mniej więcej tych terenach. Ciekawe dlaczego do Polski się nie przypieprzyliście, za Kazimierza przecież nie miała takich granic...
  • Odpowiedz
Przecież to jest nałożone na współczesną mapę, nie wiem dlaczego się czepiacie. Panował na mniej więcej tych terenach. Ciekawe dlaczego do Polski się nie przypieprzyliście, za Kazimierza przecież nie miała takich granic...


@khurghan: HURR UKRAINA PAŃSTWO BEZ HISTORII DURR
  • Odpowiedz
@khurghan: jakby Ci to ... w żaden sposób Ukraina nie jest związana z Rusią Kijowską (jako podmiot) Jedyne co z nią łączy to (jak sam zauważyłeś) terytorium. Natomiast Kazimierz Wielki był władcą Królestwa Polskiego, którego "kontynuatorem" była I, II RP, a obecnie jest nią III RP czyli Polska ;)
  • Odpowiedz
@Zaprzeczacz: @khurghan: Po prostu jest to #!$%@? zrobiona mapka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie bardzo wiadomo jakie zostało zastosowane kryterium. Ludwik Węgierski mógłby być zarówno zaznaczony w Polsce jak i na Węgrzech, a Karolowi Wielkiemu można przypisać pewnie większość Europy Zachodniej. O Justynianie jako władcy Grecji nie wspomnę.
  • Odpowiedz
Natomiast Kazimierz Wielki był władcą Królestwa Polskiego, którego "kontynuatorem" była I, II RP, a obecnie jest nią III RP czyli Polska ;)


@Zaprzeczacz: O ile między II RP a III RP jeszcze jakieś powiązania prawne są to między I RP a II RP poza częściowo terytorium i narodem stanowiącym większość(wcale bym się nie zdziwił gdyby w I RP Polacy nie stanowili większości) nie ma nic.

@tomasz-piechura: Rzeczpospolita Polska
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: tutaj prostuje dlatego napisałem "kontynuator" ;) I RP skończyła się w momencie ostatniego rozbioru. II RP to było już nowe państwo, które to jednak odwoływało się - językiem, kulturą, ludnością etc. do Korony czyli Królestwa Polskiego. Prawdę mówiąc nie wiem czy jakimkolwiek aktem prawnym II RP formalnie to potwierdziła- tu ktoś bardziej zaznajomiony z historią niech się wypowie.
  • Odpowiedz
@khurghan: @Psychopathy_Red: @Zydomasoneria:
Ukraina z Rusią Kijowską nie ma żadnej ciągłości kulturowo-historycznej. Co prawda ukraińska wersja historii twierdzi z kolei że to Moskwa nie ma nic wspólnego, niemniej jednak, w przeciwieństwie do Ukrainy, przynajmniej została zachowana jakaś minimalna ciągłość państwowości poprzez Nowogród i Księstwo Włodzimiersko-Suzdalskie, a carowie Rosji tacy jak Iwan Groźny czy Wasyl Szujski pochodzili w prostej linii od Włodzimierza Wielkiego. W tym samym czasie
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: "Ukraina ma z Rusią Kijowską tyle wspólnego co Święte Cesarstwo Rzymskie z Cesarstwem Rzymskim."

Gratuluję powtarzania rosyjskiej propagandy. Mit że Ukraina nie jest spadkobierczynią Rusi Kijowskiej był setki razy obalany, wustarczy sie zainteresować a nie powtarzać popularne na wykopie kłamstwa.
  • Odpowiedz