Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracbaza #informatyka #grafikakomputerowa

Witam!
Jaki język programowania do nauki i pracy w nim przyszłości (najlepiej zdalne) polecacie?
Poniżej trochę o mojej obecnej sytuacji

Po ciężkim roku i bankructwie firmy w której pracowałem codzienność też mi się posypała.. Przyszło zniechęcenie i brak motywacji itp. Ale jest rodzinka, więc trzeba się zebrać i zacząć działać. Do tej pory przez 10 lat lekko bawiłem się grafiką (projektowanie bannerów, ulotek, gazetek itp) Niestety firma była taka, że przez 10 lat musiałem robić co kazano i zatrzymałem się masakrycznie w rozwoju.

Trochę oszczędności jest, ale chciałbym przez kilka mies się wdrożyć w jakiś język programowania (aplikacje android, c++ i nie wiem co jeszcze)... i zacząć pracować w tym kierunku.

Może polecicie mi od czego zacząć i z jakich materiałów korzystać? Nie marzę o pracy informatyk za 12k, ale normalnej uczciwej pracy, by pozwalała spokojnie żyć i robić coś ku czemu trochę mam chociaż wiedzy.

Pluć sobie mogę w brodę, że mnie 10 lat blokowano w pracy i stałem w miejscu, bo technika poszła tak do przodu, a ja zostałem w miejscu jak nasze babcie w dobie wchodzenia na rynek komórek ;)

z góry dzięki za pomoc ;)
  • 4
@defxdefx: Cokolwiek.

Najłatwiej ( najwięcej na rynku, prościutki język, kasa bodaj na równi z Javą ) - Javascript
Z backendowych - Java ( najlepiej płatna i sporo pracy, głównie produkty bankowe i enterprise ), C# ( podobnie ale mniej popularny w PL i mniej płatny trochę ), PHP ( głównie startupy, produkty ,,pół-enterprise" ;) i różne gównostronki, chyba najmniej płatne :P ), C++ ( też mało popularny w Polsce bo u
@defxdefx: duża część grafików pracuje zdalnie, czemu by nie spróbować? Chyba że chcesz spróbować czegoś nowego, to: coś w poblizu elektroniki, ale nie koniecznie/ gamedev: C++, winda: C#, webówka js + cokolwiek na backend, data - python.