Wpis z mikrobloga

@phsbdg: tak, budynek jest zamknięty , a w środku bajzel, ogólnie budynek niszczeje bo nie ma inwestora na niego. Dworzec był na granicy zaborów, z jednej strony rozstaw osi normalny, z drugiej rosyjski ( ͡° ͜ʖ ͡°) co czyni go wyjątkowym, bo tak zachowanych dworców z taką historią są ponoć tylko dwa. Mieszkam niedaleko, a byłem tam w tym roku pierwszy raz w życiu xD zdjęcie z
kubakabana - @phsbdg: tak, budynek jest zamknięty , a w środku bajzel, ogólnie budyne...

źródło: comment_MVFpOM2mViyRitvDxQ7QiHC4t8qTLOHL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: @wroclaw79 są informacje na temat wznowienia tej linii kolejowej. Koleje Dolnośląskie chcą na tej trasie puszczać swoje szynobusy, ale torowiska są w opłakanym stanie. Wymiana podkładów, wymiana szyn, czyszczenie zarośli przy nasypach. Ogólnie kasy muszą w to wpompować i czas przejazdu musi być znośny do Jeleniej i wtedy linia się utrzyma. Bo jednak czas jest w tej chwili najważniejszym czynnikiem wyboru środka transportu.
Sam z Lwówka jak jeżdżę do Jeleniej
  • Odpowiedz
@manamana90: Trochę się po Polsce najeździłem koleją, i tak: ze starych, odnowionych dworców bardzo ładnie wypada Jarocin (na zdjęciu), szczególnie nocą; Kostrzyn jest ciekawy konstrukcyjnie, Gdański jest wielki, ale niestety zakopany w aktualnie nieciekawej okolicy. Jeżeli chodzi o nowe dworce, to duże wrażenie zrobił na mnie Szczecin, Łódź Fabryczna no i Poznań.
czyznaszmnie - @manamana90: Trochę się po Polsce najeździłem koleją, i tak: ze staryc...

źródło: comment_6x9Rffx2unglwzotfARCJg67Iw7ZVlO0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz