Wpis z mikrobloga

Chapeu bas Mireczki za podejście do klienta firmy Gerpol
W sobotę złamałem nóż na krojeniu mięsa z kością , napisałem maila czy takie uszkodzenie podlega gwarancji , w poniedziałek otrzymałem odpowiedz z prośba o adres i tak dzisiaj otrzymałem dokładnie taki sam nóż. Wszystko odbyło się miło , szybko , sprawnie , bez zbędnych nerwów
Także polecam Mireczki akcesoria kuchenne firmy GERPOL oraz właściwe podejście do klienta!
Dziękuje Pan Gerpol za to ze mam czym kroić karpia!
t.....o - Chapeu bas Mireczki za podejście do klienta firmy Gerpol 
W sobotę złamałem...

źródło: comment_oLgmcm1OjZ8iYWnlf0ARekdVFzsyxGve.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@tadyo: miałem to samo xD Mam biurko z firmy Halmar, napisałem do nich z pytaniem czy kupię u nich nowe prowadnice bo stare po chyba 3 latach jebly xD napisali żebym zadzwonił i spytał , to dzwonię a babka mówi no są one koszt 15 zł za sztukę, ja mówię to spoko bo tam przez allegro x czasu temu kupiłem i gościu już nie ma sklepu b a babka ,
  • Odpowiedz
@Inveth: @nunu85: To teraz troche podstaw materiałoznawstwa -

Nie ma bezposredniej korelacji między twardością , a udarnością (czyli wytrzymaloscia materialu wlasnie na takie dynamiczne uderzenie) . Po to stal jest hartowana (aby zwiekszyc twardosc) i odpuszczana (aby przywrocic wlasciwa ciagliwosc przy żądanej twardosci), zeby zachować idealne proporcje jesli chodzi wlasnie o plastycznosc i twardosc materialu.

@nunu85 : Wszystko byloby spoko, tylko twoja teza ma bardziej zastosowanie w
  • Odpowiedz
Mi #fiskars zrobił miłą niespodziankę. Po dwóch latach nóż do chleba rozleciał się przy gumowym trzonku. Napisałem maila do nich z pytaniem czy mają jakiś sposób na naprawę tego, bo szkoda wyrzucać, bo cały komplet itd. Oczywiście gwarancji już nie miałem.
Nie minęło 2 godziny i dostaję odpowiedz, żeby wysłać nóż do centrali w Annopolu w Warszawa. Taka usterka nie powinna mieć miejsca i wyślą mi nowy. Kilka dni później
  • Odpowiedz
Gerlach (polski czołowy producent noży) robi ostrza średniej klasy, a to jest coś co udaje Gerlacha.


@Hellvis: Nie udaje. Gerlach się podzielił, Gerpol to jest ta część Gerlach która robiła noże i scyzoryki.

Z nożem nie stało się nic niezwykłego jeśli się weźmie pod uwagę co nim było cięte i że @tadyo: sugerował, że mógł zrobić coś nie tak, czyli mógł odruchowo użyć ostrza do podważenia kości. Poza
jast - > Gerlach (polski czołowy producent noży) robi ostrza średniej klasy, a to jes...
  • Odpowiedz
@wilkuu2 zainwestuj w nóż firmy Global. Mam nóż szefa kuchni w prezencie od różowego,jego cena to około 150€ w Holandii. Polecam bardzo. Ostry długo pozostaje, doskonale leży w ręku.
  • Odpowiedz
@tadyo: Nie rozumiem tych zastrzeżeń do producenta (pobocznych komentatorów). Ba, słowa uznania bo producent mógł wyjść z założenia że odpowiednio użytkowany nóż nie powinien pęknąć i musiała zostać do niego użyta albo prostopadła siła albo silny udar uderzeniowy. Co robiło np. Subaru z wadliwymi sprzęgłami w dieslach? Wysyłało klientów na szkolenie xD

Generalnie uproszczona zasada jest taka że jak twardy to będzie kruchy. Jak będzie elastyczny to też nie będzie
  • Odpowiedz