Wpis z mikrobloga

Witam, moi rodzice powoli (bardzo) przymierzają się do wymiany Skody Fabii sedan na coś lepszego. Znając mojego tatę, kolejny samochód będzie służył baaardzo długo ... co w takim wypadku byście polecili? Ojciec nie ma żadnych dużych wymagań, dotychczasowe 75KM mu wystarczało - 95% czasu jeździ po mieście, lecz przebiegi dosyć małe - myślę że do 10k km. Dodam, że Skoda psuła się na potęgę ostatnio (aczkolwiek w przeszłości ciągnęła przyczepę, więc może auto trochę dostało 'po pupie'). Matka raczej wolałaby coś w stronę SUV. Znalazłem kilka ciekawych propozycji:
- Hyundai i20 Active (mama się uparła na ten konkretny)
- SsangYong Tivoli (można dorwać nawet z napędem na 4 koła)
- Renault Megane (IV)
- Peugeot 2008
- Mazda 3
- Opel Astra (to jest mój faworyt)
- Hyundai i30
- Hyundai Elantra
- Opel Mokka
Wiem, że te samochody wiele nie mają ze sobą wspólnego (sedany, suvy, hatchbacki itp.), ale tak naprawdę nie mają spójnej deklaracji, czego dokładnie chcą. Nawet absolutnie podstawowe wyposażenie pewnie ich zadowoli (centralny zamek, el. szyby, klim. manualna). Fajnie, jakby samochód był trochę nietuzinkowy, ale bezawaryjny.
#motoryzacja #jakisamochod #samochody
  • 15
@Davidvia0: znajomi mi ludzie, którzy są w wieku naszych rodziców i jeżdzą tak "ciekawymi" samochodami, w ostatnich latach wybierali najczęściej renault thalię. Teraz ma chyba klimę w standardzie, to lepszy samochód niż thalia sprzed 8 lat. Mi się nie podoba, ale jest szansa, że spodoba się Twoim rodzicom.
SsangYong Tivoli (można dorwać nawet z napędem na 4 koła)


@Davidvia0: mało części, bardzo niskiej jakości za kosmiczne ceny, więc sobie odpuść

A najlepiej tak jak piszesz, opel astra, może być i30/kia ceed bo to jedno i to samo, ewentualnie focus mk2, wszystko oczywiście 1.6 benzin.
@Davidvia0: olej te kaszankowe crossovery z przednim napędem i pokaż im Fiata Tipo w hatchbacku
w średniej i wyższych wersjach wyposażenia wygląda świetnie, prosta technika, wykonanie bez zarzutu

ewentualnie te oplasticzony i20, byle z wolnossącą benzyną
@Trixie bzdura. Predzej po gwarancji zepsuje mu sie Astra czy inne te koreanskie padla niz Golf. Akurat handluje wieskami 3-4 letnimi i nie ma z tymi samochodami zadnych problemow. Jedyny problem moze byc taki ze budzet na Golfa bedzie niewystarczajacy.