Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #synthpop #muzykaelektroniczna #madonna

Madonna - What It Feels Like For A Girl

nie do końca przepadam za [singlową](https://www.youtube.com/watch?v=qYwgG2oyUbA&), trance'ową wersją tego kawałka. może dlatego, że w tej drugiej nie zmuszają mnie do telepania, mocno przemęczonymi nogami.


powodów jest więcej. głównie chodzi o to, że w tej albumowej wersji zaklęta jest jakaś, łagodnie wykładana próba zwrócenia na siebie uwagi. podjęcia trudnego tematu prostym słowem, wypiętą piersią i co najważniejsze - z zamkniętymi oczami. taka z kategorii - eh skróciłam włosy o 2 cm, pierwszy raz nie dałam mu kawy w tym samym kubku, dolałam mleka i żadnej z tych rzeczy nie zauważył. jutro ucieknę, zostawię go samego w łóżku, zobaczymy czy wtedy też niczego nie zauważy?

płciowa dysforia, podana w formie refleksji nad traktowaniem konkretnych zachowań jako pierwszorzędnego kryterium, do nadawania wszystkim jak leci, umownych tożsamości. czy tego chcemy? czy może lepiej podziwiać złożoność, unikatowość tkwiącą w zniuansowaniu, nieuchwytnych zależności determinujących osobowość jednostki w czasie t=0? odkrywajmy się, cieszmy się, przerażajmy się nawzajem, w tym widzę drogę ludzi "czujących" a nie "czuwających" żeby innym potknęła się kiedyś noga.
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #synthpop #muzykaelektroniczna #madonna 

Madonna ...