Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W wyniku trądziku pojawiają mi się na skórze ropiejące trudno gojące się rany. Poszedłem kiedyś z tym do dermatologa, stwierdził nakładanie się na siebie trądziku i liszaju, przypisał mi klindamycynę. Zaczęło się wszystko goić od ręki. Na jakiś czas miałem spokój, ale potem problem powrócił. Lekarz patyczkiem przejechał mi po skórze i wysłał to na posiew. Nic to nie wykazało. To jeszcze szukał w gardle i w nosie bakterii. Przestałem do niego chodzić, bo kasę brał wyników nie było.
Postanowiłem sam zrobić posiew z treści ropnej z rany. Trochę się spóźniłem z pobraniem jak już mi się tam goiło, ale coś tam udało się pozyskać. I co? I wynik negatywny.
Co jest nie tak? Co ja mam badać, żeby dowiedzieć się co tam robi mi bajzel? Jak wynik z treści ropnej z rany która się nie goi może wyjść negatywny? Przecież ta ropa to efekt działalności jakiś bakterii. Niech mi ktos pomoże ()
#medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam na jakiś czas odstawić wszystko co zawiera kakao. Lata temu miałem bardzo ostrą postać trądziku, wyleczyłem się izotretynoiną (mimo ogromnej skuteczności nie polecam, dużo skutków ubocznych). Teraz mam problemy z cerą tylko po spożyciu produktów zawierających kakao.
  • Odpowiedz
OP: @Ozdoba: Nie śmieje się, bo coś mogło być na rzeczy, bo miałem popsutego zęba. Wyleczyłem i zauważyłem dużą poprawę jeśli chodzi o częstotliwość wyprysków, ale dalej ropieją. chociaż tu też jest pewna poprawa.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: kwasnydeszcz}

  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania niestety często problemy skórne, twarz może się łączyć z zębami. Sprawdź u dentysty czy wszystko ok i spróbuj badań hormonalnych. Niestety nie umiem powiedzieć jakie. Dermatolog może pomoże coś wybrać? Po antybiotyku zwykle jest poprawa, aż do skończenia brania. Potem nawroty. Przy naprawdę zaawansowanym stadium ropienie, guzy, puchniecie twarzy, po prostu ropa wszędzie dają coś co kiedyś się nazywało roacutan bodajże. Tylko że to wycofali bo za bardzo szkodliwe i dużo
  • Odpowiedz