Wpis z mikrobloga

Wrzucam zdjęcia bo @methanex prosił :D

Moje E39 touring 540iA - przebieg - ponoć 110k mil (180k km), ale mam jakieś podejrzenia że albo system EWS jest z innego auta, albo ma on prawdziwy przebieg 850k km xD Ale nie wygląda zarówno z zewnątrz jak i ze środka dużo mniej zniszczone.

Za auto dałem 1400 funtów, z czego wsadziłem 700 w nowe klocki + tarcze na przód, 2 nowe wachacze z tulejami przednie (ori), nowe opony na tył i przednie dobre używki. Póki co do naprawy są:
- progi i nadkola z każdej strony - standard, rdza mocna, ale nie widziałem E39 bez tego - będe go oklejał więc nie musi być pod kolor na szczęście :D
- przewody hamulcowe nowe miedziane,
- dyfer - chyba, auto trzęsie szczególnie w przedziale 100-130km/h, regularne trzęsienie sinusoidalne z przerwami 1s - bardzo dziwne, jak skręcam w jedną stronę to czasem ustaje :)
- pokrywy zaworów - i jest jeden error sondy lambda :D
- czujnik napinaczy pasów bezpieczeństwa,
- wskaźnik poziomu paliwa - pokazuje albo pełne albo puste, na szczęście Zasięg dobrze pokazuje :D
- możliwe że automat wymaga wymiany/sprawdzenia oleju, ma problem bo czasem nie pokazuje czy jest na P i czasem wywala błąd źle właczonego biegu - wydaje mi się że to tylko czujniczki bo jak się dociśnie P to pokazuje dobrze.

+ W pierwszej kolejności LPG
+ W przyszłości może założe Bilstein B8 + sprężyny (i wywalenie nivo z tyłu)
+ Supercharger - bo kucy nigdy za dużo :D

(Tak, zderzak pęknięty, ktoś we mnie w dzień przed wyjazdem wjechał na oblodzonym parkingu jak spałem xD)

#bmw #pokazauto #samochody #chwalesie #bmwsorka #motoryzacja
sorek - Wrzucam zdjęcia bo @methanex prosił :D

Moje E39 touring 540iA - przebieg -...

źródło: comment_LuAoP046mKWDCjiP0iGCyK9RspJIOCfW.jpg

Pobierz
  • 22
@sorek: Widzialem na żywo i nie wyglada na 850k przebiegu :-) A silnik zdrowy, bo mocy ma pod dostatkiem, wiec pewnie jakis błąd. Nie warto zawracać sobie tym glowy :-)
@methanex można to jakoś łatwo sprawdzić? Jest to steptronik gdzie do przodu zmienia się bieg do góry (w moim drugim mam na odwrót i przyzwyczaić się jest masakra..)

Wiesz do ilu kucy wytrzymać może taki automat?
@sorek 5hp24. Max moment do 420-440nm. Wiele na niej nie zdziałasz bo i tak już dostaje po dupie.

Automat to słaba opcja na tuning

Miałem kiedyś 2.7bit 250 automat , samym chipem można było podniesc do 350koni ale skrzynia by się rozleciała po 1000km.

Znajomy ma 2.7 manual 400 koni zrobił bez większych problemów
A no i skoki paliwa też standard, płytka stykowa w prawej albo lewej komorze na pompie (albo w obu) przetarta, do ogarnięcia samemu w domu :P byle nie połamać
@Wuch problemem jest też rzucanie na zakrętach (przy dodawaniu gazu. Ogolnie brak stabilnksci) więc wydaje mi się że to bardziej dyfer ale to też sprawdze :)

@methanex wielka szkoda.. :(