Wpis z mikrobloga

@Zibi23: Formatowanie warunkowe+jeżeli+wyszukaj.pionowo jako formuła:

=if(vlookup(A1,arkusz2!$A$:$A$201,1,0,),1,0).
Ale to zmieni kolor komórki w której dana wartość występuje, a nie całej kolumny. Jeśli chcesz całą kolumnę, to VBA, tylko po co?
@dolOfWK6KN: Tam zaraz VBA :)
@Zibi23: Zaznacz kolumnę D, a później Narzędzia główne -> Formatowanie warunkowe ->Nowa reguła -> Użyj formuły... i wpisz taką:

=AGREGUJ(14;6;PODAJ.POZYCJĘ(Arkusz2!$A$1:$A$201;$D$2:$D$63000;0);1)>0
Na koniec ustaw jeszcze formatowanie docelowe. Wydajność arkusza może trochę spaść :)
@DwaNiedzwiedzie:
Yyy... A jakby jednak zrobić wyszukaj.pionowo i na to formatowanie warunkowe, które w zależności od tego czy pojawi się wynik -- pokoloruje kolumnę to nie byłoby mniej obliczeniowo wymagające?
63k wyszukajów to jakiś kosmos nie jest.
Nie robiłem testu, tak sobie luźno kombinuję.
@Polinik: Masz na myśli wstawienie funkcji do dodatkowej kolumny zamiast bezpośrednio do formatowania, czy samo zastąpienie P.P przez W.P? P.P tak czy inaczej będzie szybsze, a dodatkowa kolumna... Zwróć uwagę, że w mojej formule odwróciłem wyszukiwanie - po co szukać 63k w 200, jak można odwrotnie? :) Trzeba zatem wpisać formułę w drugim arkuszu i do niej się odnieść - czyli w Arkusz2!B1:B200 np. tak:

=PODAJ.POZYCJĘ(A1;Arkusz1!$D$1:$D$63000;0)
, a w warunkowym np.
@DwaNiedzwiedzie:
Myślałem o kolumnie pomocniczej przy tych 200, w której W.P sprawdzi zgodność rekordów. Jak znajdzie -- to będzie poprawna wartość, jak nie to wywali errorem.
I teraz formatowanie warunkowe -- jak poprawna wartość -- to koloruje.
Co prawda nie jest dla mnie jasne, czy ma być tak, że koloruje kolumnę, jak wszystkie 200 rekordów się #!$%@?, czy wystarczy jeden, ale to już bez różnicy.

Ja nie mówię, że to będzie