Wpis z mikrobloga

Mireczki sprawa następująca. Kupiłem we wrześniu 3 btc, w pazdzierniku założyłem DG (programowanie). Teraz jeśli chciałbym sprzedać 2 btc to mogę płacić dochodowy 19%? Jak z kosztami? #kryptowaluty #bitcoin #firma
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3agle: moim zdaniem nie mozesz zaliczyc kosztów w chwili gdy firma nawet jeszcze nie istniała gdy je robiłeś. Musisz normlanie w picie rozliczyc poza działanością. I tam tez zaplacisz 19 procent. Wtedy koszty sobie zaliczysz.
  • Odpowiedz
To w takim razie przez to że kupiłem wcześniej wyklucza mnie już na zawsze z rozliczania sie po stawce 19%? No chyba nie bardzo tak to ma działać...
  • Odpowiedz
@3agle: No skoro kupiłeś przed założeniem działalności to dlaczego chcesz się rozliczać na podstawie działalności? Poza tym rodzaj działalności musiałby się zgadzać, a programowanie nie bardzo ma związek z handlem kryptowalutami. 32% będzie od nadwyżki, czyli od ~1.9 BTC.

// edit: nie doczytałem, że chcesz sprzedać tylko 2 BTC. W takim wypadku zapłacisz 32% tylko od 0.9 BTC. Możesz też sprzedać 1 BTC w tym roku, i 1 BTC w
  • Odpowiedz
No czyli zaraz, przez to ze kupilem przed rozpoczeciem dzialanosci to co, juz nigdy nie moge na 19% rozliczac? To nie ma sensu ludzie to rozliczaja w DG.
@isonil:
  • Odpowiedz
@3agle: sprzedaj btc swojej firmie za kwotę 1 tys zł lub ile tam chcesz, gdy już wejdzie na firmę sprzedaj jako firma. Wyciągnij to jako wartość nie materialną lub cyfrowy środek platbosci i traktuj jako usługę elektroniczna przy sprzedaży pamiętaj że prócz dochdoowego na firmie ciąży obowiązek zapłaty vatu. Dowiedz się ile vatu masz do zapłaty od transakcji
  • Odpowiedz
@Umorusany: VAT-u od sprzedaży BTC nie płacisz.
@3agle: Wydaje mi się, że możesz wciągnąć na stan firmy BTC zakupione jako osoba prywatna jak masz dowód zakupu. Niestety pewien nie jestem bo jedna księgowa mi powiedziała, że można a druga że nie ;)
  • Odpowiedz