Wpis z mikrobloga

Rozpoczął się okres karpiowy - warto wiedzieć, jak reagować na znęcanie się nad tymi zwierzętami, jest to przestępstwo. Oto instrukcja jak się zachować wrzucona rok temu przez @Marbarella.

Link do treści wyroku z punktu 2: http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/II%20KK%20281-16.pdf

Przykład z Kauflanda:
https://www.wykop.pl/link/4063913/w-kauflandzie-obsluga-dusi-karpie-w-reklamowkach-lapiac-ryby-za-skrzela/

#weganizm #wegetarianizm #zwierzaczki #zwierzeta #prawo
smyl - Rozpoczął się okres karpiowy - warto wiedzieć, jak reagować na znęcanie się na...

źródło: comment_lt592RycBKxk7Xs7JWqGn3fGgemb2G9Z.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
Nigdy nie znalazłem odpowiedzi na pytanie po co ludzie kupują żywe karpie? Chyba nie po to aby się z nimi zaprzyjaźnić przecież i tak zaraz po powrocie do domu muszą je zabić. Nie lepiej kupić filety? Przez resztę roku jakoś nie mają jakoś parcia na żywe ryby.

  • Odpowiedz
@smyl: To wciąż tylko "jedzenie", znowu kręci się gównoburzę z niczego - nie podoba ci się, proszę bardzo- zakup boksy na pojedyncze ryby, dawaj każdemu pudło z plexi z żywą rybą, pompką i 10l wody zamiast siatki, żeby ten ktoś sobie mógł to pudełko wziąć, przepłacić jak za złoto, a potem i tak karp wyląduje na patelni.
No ale przez pięć minut żył jak król...
  • Odpowiedz
@CREATE_USER: ja tam pomijam trzymanie ich w dziwnych warunkach, protesty i tym podobne, ale serio... co za problem żeby sprzedawca jebnął w łeb taką rybę zanim ją zapakuje do siatki? jestem wędkarzem i właściwie zawsze zjadam ryby które złowię ale po co męczyć ponad program?
  • Odpowiedz
@Zgagulec: A filety są robione z piasku i soi, tudzież spadają z nieba, wiem... Idąc tą drogą to za kilka lat będzie trzeba brać podpis od ryby czy chce być poddana eutanazji...
  • Odpowiedz
Jedni powiedzą, że to tylko jedzenie i nie ma co sobie głowy zaprzątać jakimiś warunkami. Człowiek ma władzę nad światem i nie musi się jakiemuś karpiowi kłaniać - całe ziemskie stworzenie jest dla ludzi i mogą sobie oni robić co tylko chcą.

Drudzy powiedzą, że zwierzęta też czują ból, może nie w ten sam sposób co ludzie, ale jest im nieprzyjemnie. Jeśli można uniknąć zadawania cierpienia jakiemukolwiek stworzeniu, to należy to zrobić
  • Odpowiedz