Wpis z mikrobloga

Widzę że większość osób nie odebrała ostrzeżenia KNF dot. kryptowalut jako coś negatywnego.
Cóż , ja mam odmienny pogląd i myślę że to dopiero początek dużo większego ataku na krypto.
Dlaczego? Polecam obejrzeć ten krótki filmik

https://wp.tv/i,marek-chrzanowski-dla-moneypl-nie-zainwestowalbym-w-bitcoina-i-innym-to-tez-odradzam,mid,2011420,cid,8051,klip.html?ticaid=61a644

10 minutowy wywiad z przewodniczącym KNF na temat kryptowalut.
Ja tu widzę przemyślaną strategię i usilną próbę odstraszenia Polków od kryptowalut.
KNF jeszcze dwa tygodnie temu, mówił że wie o istnieniu dascoina i że to piramida.
Tutaj KNF używa dascoina mówiąc wprost że w kryptowalutach jest pełno piramid finansowych.
Z obecnie "żyjących" ok 1800 coinów, znam dwie piramidy DasCoin i FutureCoin.

Temat kryptowaluty a stwierdzenie "piramida finansowa" pada kilkanaście razy, co chwilę.
To nie przypadek...

@zbinior: @rzuf22: @Kuduaty: @czup: @iAmTS: @pannafoster: @FlameRunner: @smule:

#btc #bitcoin #kryptowaluty
  • 44
Ja tu widzę przemyślaną strategię i usilną próbę odstraszenia Polków od kryptowalut.

KNF jeszcze dwa tygodnie temu, mówił że wie o istnieniu dascoina i że to piramida.


@escabor: a ja podtrzymuję. Jeżeli chodzi o maksymalne odstraszanie propagandą - jak najbardziej. Mądrzy wejdą, głupi się będą bać. Krypto są w takim stanie, że nie można ich wprowadzić do mas, zaraz się osrają i zdelegalizują.

Także o ile nie pójdzie za tym krypto-ban
@escabor: A co on takiego złego powiedział? Wspomniał, że kryptowaluty są ryzykowne i nikomu by ich nie polecił (fakt, ja bym teraz też nikomu nie polecił kupowania BTC) i że są w początkowej rozwoju co naraża je na duże wahania i spekulacje (fakt). Zadaniem KNF jest ostrzeganie przed zagrożeniem, a nie naganianie na BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zakaz to też nie jest hop siup, to nie
@escabor: To fakt zagadał się o tych piramidach, ale pamiętaj, że rolą KNF jest ostrzeganie przed największymi zagrożeniami (a tymi są piramidy), a nie naganianie na BTC i gadanie jakie to piękne zdecentralizowane krypto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Temat dascoina jest w Polsce popularny i przypuszczam, że dużo ludzi wrzuciło w to masę kasy. Jak wejdzie futuro to będzie jeszcze większa jazda.
@escabor:
Wywiad to pół biedy, to jeszcze w miarę sensowna rozmowa.
No, przynajmniej dopóki nie #!$%@? o koralikach i tulipanach...

Mnie boli ten spot: https://www.youtube.com/watch?v=ZLowVtRsW4E - to nie jest rzeczowa informacja, to jest zwykły straszak, zarzucający odbiorcę negatywnymi słowami kluczowymi.
Nie wiem, czy KNF w nim maczał palce, ale na stronie "uwazaj na kryptowaluty" się na niego powołują. Czy tak będzie wyglądać ta ich cała "edukacja"?
@escabor: Też tak uważam, przeciętny Polak nie ma pojęcia jak działają kryptowaluty i nie poświęci czasu na zbadanie tematu. Będzie bazował na przekazach medialnych. A w mediach propaganda. Budują w ludziach przekonanie, że to nic nie warte instrumenty finansowe do oszukiwania ludzi. Jak wprowadzą zakaz kryptowalut to jeszcze ludzie im przyklasną i podziękują. A na nas będą patrzeć jak na oszołomów.
Cała współczesna polityka opiera się na propagandzie, ludźmi łatwo manipulować.
@escabor: tak samo śmieli się z ostrzeżeń dotyczących amber gold ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludziom się wydaje ze są mądrzejsi niż osoby które tworzą system finansowy, ze są mądrzejsi niż ekonomiści z tego prostego powodu ze nawet nie zdają sobie sprawy jak mało wiedza, jak mało rozumieją i ze nie wszystkiego można dowiedzieć się w internecie.

Dla nich chłopski rozum > wiedza.
@escabor: raczej zwykłe bhp z ich strony. Ludzie kupią tego Das Coina zaczną płakać i mieć pretensje do całego świata, i osoba z KNFu odpowiadająca za ten zakres po prostu chce mieć coś żeby pokazać, że wykonała pracę żeby ostrzec ludzi.