Wpis z mikrobloga

Widzę że większość osób nie odebrała ostrzeżenia KNF dot. kryptowalut jako coś negatywnego.
Cóż , ja mam odmienny pogląd i myślę że to dopiero początek dużo większego ataku na krypto.
Dlaczego? Polecam obejrzeć ten krótki filmik

https://wp.tv/i,marek-chrzanowski-dla-moneypl-nie-zainwestowalbym-w-bitcoina-i-innym-to-tez-odradzam,mid,2011420,cid,8051,klip.html?ticaid=61a644

10 minutowy wywiad z przewodniczącym KNF na temat kryptowalut.
Ja tu widzę przemyślaną strategię i usilną próbę odstraszenia Polków od kryptowalut.
KNF jeszcze dwa tygodnie temu, mówił że wie o istnieniu dascoina i że to piramida.
Tutaj KNF używa dascoina mówiąc wprost że w kryptowalutach jest pełno piramid finansowych.
Z obecnie "żyjących" ok 1800 coinów, znam dwie piramidy DasCoin i FutureCoin.

Temat kryptowaluty a stwierdzenie "piramida finansowa" pada kilkanaście razy, co chwilę.
To nie przypadek...

@zbinior: @rzuf22: @Kuduaty: @czup: @iAmTS: @pannafoster: @FlameRunner: @smule:

#btc #bitcoin #kryptowaluty
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

identyczna konstrukcja systemu gdzie wartość kreowana jest wyłącznie na podstawie wpłat do systemu


@wysprzeglik: widzę, że dużo wiesz o bitcoinie, tacy jak ty sprowadzili ten tag na dno, gratuluję. Nie wiem po co ty tu siedzisz skoro bitcoin to scam?
  • Odpowiedz
No to co się dziwić, że KNF robi "kampanię informacyjną"? Tego się od nich oczekuje.

Jak ktoś przyjdzie się skarżyć na DasCoin (albo jeśli będzie dostatecznie walnięty, to i na faktyczne kryptowaluty), to będzie mu powiedzieć: "KNF ostrzegał, NBP ostrzegał". A prezes Związku Banków Polskich będzie brylował: "a nie mówiłem, żeby zdelegalizować?!".


@FlameRunner: nie chodzi o ostrzeganie. Chodzi o to, że to KNF a okazuje się, że zwyczajnie, perfidnie kłamią
  • Odpowiedz
@escabor: trudno, cóż zrobić. Jeśli zaczną banować, a ktoś dalej będzie chciał siedzieć w krypto, to trzeba będzie przenieść się na zagraniczne giełdy, tam wypłacać fiaty i płacić podatki. Coś w stylu tego co stało się ostatnio w Chinach.
  • Odpowiedz
@escabor: Rozumiem dlaczego KNF miałby ostrzegać przed krypto bo wiadomo co się stało z frankowcami i jak ludzie podchodzą do finansów bez podstawowej wiedzy ale dlaczego odradzają i mówią,że to piramida tzn jaki mają cel w odstraszaniu ludzi od krypto ?
  • Odpowiedz
@wysprzeglik: Ja kryptowalutami interesuję się od ponad 5 lat hobbystycznie, knf dwa tygodnie temu oficjalnie stwierdził że są za blockchainem ale nie za kryptowalutami bo "NIE WIEMY CZY ONE SĄ"
Boją się tego, ich wiedz kończy się na "a może ten satoshi kiedyś coś #!$%@? z tym btc"

Oczywiście #!$%@? nawet nie wiedż co to jest open source i że otwarty kod mają do wglądu na githubie w każdej wersji
  • Odpowiedz
BARDZIEJ UFAM BTC NIŻ ZŁOTÓWKOM, KTÓRE MAJĄ OFICJALNĄ INFLACJĘ NA POZIOMIE PONAD 2% A REALNIE Z UKRYTĄ TO PONAD 4%

I co ci genialni ekonomiści mi #!$%@? proponują? LOKATĘ 2%???
Lubisz być ruchany, trzymaj z dziadkami. Choćby groziło krzesło elektryczne za krypto nie zrezygnuję z nich
  • Odpowiedz
@wysprzeglik:
Wiesz że 95% państw na świecie uznaje btc za walutę?
Szybciej wymienić kraje które zbanowały. Wenezuela, Zimbwawe i kilka wiosek afrykańskich...

Niemcy, nasz sąsiad ustanowił prawo że jeżeli po kupieniu krypto nie sprzedałeś ich przez minimum pół roku to jesteś zwolniony z podatku całkowicie? Podatkują tylko traderów. WspierająHODL poprzez brak opodatkowania.

Deal with it
  • Odpowiedz
@wysprzeglik: Prawie wszystkie. Mam wymieniać blisko 200 krajów?
W Japonii można płacić podatki za btc, nawet dolara czy euro nie przyjmą. Tylko Yuany i BTC.
W Szwajcarii jedno miasto też przyjmuje BTC za podatki
  • Odpowiedz