Wpis z mikrobloga

Mirki jaką kostkę polecacie dla początkującego? Mam rubiksa ale mega ciężko chodzi, ruchy często sie blokują i potrzebuję włożyć dużo siły że potem ręce bolą xD Na razie układam tyl lbl i zajmuje mi to z 5 minut ale uczę się dopiero kilka dni. Chciałbym kupić jakąś tanią ale z szybkimi ruchami i w sumie nwm na jaką się zdecydować. shengshou gem czy qiyi warrior.
#kostkarubika
  • 10
@TargonTM: Tych nowych kostek nie trzymałem w ręku, ale jaką kostkę wybierzesz to każda będzie spoko. Byle miała wymiary normalne. Niektórzy powiedzą, że dla początkujacych najlepszy Rubiks, bo musisz dokręcać dokładnie ścianki. Inni powiedzą, że to bez znaczenia.

Tej QiYi Warrior bym nie polecał, bo jest bez naklejek. Trudno się z takiej przestawić na "zwykłą".
Więc z tych dwóch brałbym ShengShou Gem.
@TargonTM: @trevoz: potwierdzam, ShengShou, mam Legend i Aurorę, obie są dobre, niecałe 3 dyszki na allegro. Chodzą jak masełko ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście trzeba je w razie potrzeby trochę porozkręcać.
@trevoz: To polecanie Rubiksa jako pierwszą kostkę to troche bzdura wg mnie. Cała masa młodych zawodników którzy od razu układali na topowych kostkach jest daleko poza zasięgiem starszych, którzy zaczynali właśnie przed rewolucją f2/guhong. Na pewno tps takich zawodników jest kosmiczny i ciężko osiągalny dla starszych cuberów ze względu na nawyki wyrobione na kostkach pokroju Rubiksa
@TargonTM: Ach, faktycznie :P

Z tego co widzę, to nawet te kostki są dozwolone na zawodach (dawnije nie były). Dla mnie te bez naklejek zawsze miały taki dziwny "feeling". Aż chyba sobie kupię tego Gema, żeby sprawdzić czy jest taki jak inne ShengShou.

Kostka Gem jest bardziej "zbita" i mniej ścina zakręty, QiYi jest szybsza. Bierz co chcesz :p

@Pokrywek: Ja np. bym się zniechęcił gdybym miał od Rubiksa zaczynać