Wpis z mikrobloga

@tredecim: nie, umysł się nie różni, predyspozycje, nabyte umiejętności oraz wiedza się różnią. Zainteresowana
sztuką? Identyczne pytanie możesz sobie zadać dla innej osoby np. czy umysł programisty różni się od umysłu 'zwykłego człowieka' i może doprowadzi Cię to do odpowiedzi ;)
@tredecim: Niepowtarzalność bierze się z tego, że nie da się idealnie przekazać tego co jest ktoś w stanie odczuwać. Mogę Ci np. powiedzieć, że jest mi zimno, ale nie jesteś w stanie tego poczuć, możesz spróbować zrozumieć, ale informacja tego odczucia znika w przekazanej wiadomości. Można powiedzieć, że każda osoba jest unikatowa, bo nie da się skopiować tych informacji.
@Bushus: programista to droga nauki, a sposób postrzegania przestrzeni jest czymś czego nie da się nauczyć. A więc właśnie te predyspozycje, to już sugeruje, że np artysta mógłby się różnić od zwykłego przechodnia.
@tredecim: nie zgadzam się z wyjątkowością artysty, uważam, że sposób postrzegania świata jest uwarunkowany przez jego przeżycia. Do tego dochodzi kwestia talentu. Malować też się można nauczyć, a to co rysujesz jest kwestią pomysłu. Jak sądzisz?
@tredecim: Predyspozycje do postrzegania przestrzeni są unikalne dla każdego człowieka, nie można powiedzieć, że jedna grupa ludzi jest wyjątkowa. Chyba, że chciałabyś wnioskować, że wszystkie osoby mające nieprzeciętne określone predyspozycje są artystami? Ale takie założenie, byłoby zbyt zgrubne i nie oddające istoty problemu :/