Wpis z mikrobloga

Co tu się #!$%@?ŁO.

1. Sezon drugi miał mieć dziesięć odcinków. Jest takie zdjęcie promocyjne z Zofią Wihłacz (Karolina, odstrzelona przez Iwo) gdzie widać tablicę z napisem Belfer 2 i dziesięcioma kreskami. Dwie były skreślone więc można uznać że było to po drugim odcinku a zdjęcie zrobiono bo dziewczyna żegnała się z serialem. Na etapie kręcenia jednak miało być 10 odcinków.
2. W tym odcinku widać MASĘ dokrętek. Można zauważyć zmieniające się pory roku na ujęciach ale też całą masę scen bez Stuhra który miał bardzo napięty grafik. Jest ta scena w serwerowni szkoły z Tymkiem i Elizą i trzecią osobą której widzimy tylko cień. Moim zdanim to dokrętka, Sturh nie był dostępny.
3. Porzucono liczne wątki - np. morderstwa "wieprza" ale też nie wyjaśniono kto dokładnie i DLACZEGO zabił Kędzierskiego, o co chodziło z Ruskimi i Orzechowskim oraz kto powiadomił Lucjana. Moim zdaniem w montażu wywalono masę scen, cały sezon skracając do 8 odcinków. Jednocześnie można się domyślić że 1 i 2 odcinków zostały niezmienione a kombinacje zaczęły się dopiero przy odcinkach 7-8 gdzie najlepiej widać dokrętki ale też fatalny montaż.
4. MASA scen bez Stuhra w finale! Cały wątek porwania i przetrzymawania narzeczonej Belfra wyglądał jak tanie dokrętki żeby jakoś całość poskładać do kupy.
5. Wszystkie słowa o siatce szpiegów padają gdy Stuhr jest off screen albo osoba mówiąca jest off screen i słyszymy tylko słowa. Moim zdaniem zmieniono zakończenie sezonu. Scena rekrutacji Belfra przez wywiad może ale nie musi być dokrętką.
6. Zakończenie miało wyglądać inaczej, zmieniono je dokrętkami i montażem.

Scenariusz nie był najlepszy ale serial położono w montażowni.

#belfer
  • 14
@szymonshizerr: Są dwie opcje - w pewnym momencie zabrakło kasy TVNowi i podjęto decyzje o skróceniu serialu w momencie gdy większość sezonu została nakręcona co zmusiło twórców do szycia zakończenia i skracania oraz wyrzucania wątków. IMO - niemożliwe, nikt by nie oszczędzał po pierwszym sezonie który był komercyjnym sukcesem

Jest też druga opcja - scenariusz był średni i w montażu próbowano uratować serial ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i
Jest też druga opcja - scenariusz był średni i w montażu próbowano uratować serial ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i dostaliśmy gówno.


@The_Riddler: Nie wiem, jak słaby musiałby być, by to, co otrzymaliśmy ktoś uznał za lepsze wyjście z sytuacji.

Ale z całą teorią się zgodzę, to wyglądało na poskładane naprędce. I też mi się wydaje, że początkowo była mowa o 10 odcinkach.
np. morderstwa "wieprza"


@The_Riddler: O #!$%@?, wyliczając wszystkie absurdy zapomniałem w ogóle o tym wątku. Czyli co, Tymek, mający nad sobą cały sztab ludzi, musiał znaleźć do pomocy hakera w necie, a później wywiad go odstrzelił dokonując jednocześnie dekapitacji zwłok, aby nikt z zewnątrz nie wiedział o sprawie, a jednocześnie był powód, żeby wysłać Radka poza miasto? Ja #!$%@?ę.