Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś nazywa swoją córkę Eunika (z gr. "Zwycięstwo dobra"), to wiem, że normalny raczej nie będzie. Widzę, że córka pastora Pawła Chojeckiego (Kościół Nowego Przymierza) zaczyna być promowana w #tvpis, ciekawe co na to Rydzyk. Dla tych co nie wiedzą to Chojnecki próbuje naśladować amerykańskie kościoły niezrzeszone, czyli ostoje płaskiej ziemi, kreacjonizmu, prawa do broni itd

W pierwszym komentarzu zdjęcie Euniki.
#neuropa #4konserwy #chrzescijanstwo #bekazpodludzi
lakukaracza_ - Jeżeli ktoś nazywa swoją córkę Eunika (z gr. "Zwycięstwo dobra"), to w...

źródło: comment_bNSeZl02cxpgxPtqn2qXTxUJ6oIW42wm.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@Grubsztyk: @Hrotan: @3shortwords: Wiem, ze każde imię coś znaczy. Wyjaśnię więc o co mi chodzi. Pastor wierzący w płaską ziemię i kreacjonizm nazywa swoją córkę "Zwycięstwo Dobra" nie przypadkowo. Widać, że indoktrynacje potomka zaczął już od samego imienia. Moje dzieci same wybierają sobie czy chcą wierzyć i w co, więc pewnie dlatego przyciągnęło to moją uwagę.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: ja myślę, że to naturalne dla rodzica, że jeśli w coś wierzy, to zależy mu, żeby jego dzieci też w coś wierzyły. Jeżeli ty dajesz swoim dzieciom "wybór", to znaczy, że nie wierzysz w nic, i kompletnie ci nie zależy na tym, by twoje dzieci wierzyły w cokolwiek. Twój wybór oznacza ni mniej ni więcej tyle, że twoje dzieci, podobnie jak ty, nie będą w nic wierzyć. Widać, że
  • Odpowiedz
Tylko, że ja w przeciwieństwie do pastora nawet nie zwracałem uwagi na znaczenie imion, a jedynie na ich brzmienie.


@lakukaracza_: ośmieszasz się (jednak jeszcze się wtrącę). Nie znasz człowieka i nie wiesz, co mu przyświecało przy nadawaniu córce imienia. A poza tym, co tobie do tego, czy chce, by imię jego dzieci coś znaczyło? Przecież to jest żałosne. eot
  • Odpowiedz
@3shortwords: A coś poza atakami personalnymi? Płaska ziemia? Kreacjonizm? Propagowanie tego w tv publicznej? Czy wy kiedyś w końcu napiszecie coś w temacie, czy tylko będziecie mnie atakować personalnie pokazując brak posiadania jakichkolwiek rozsądnych argumentów?
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

A coś poza atakami personalnymi?


Przecież napisał - "ja myślę, że to naturalne dla rodzica, że jeśli w coś wierzy, to zależy mu, żeby jego dzieci też w coś wierzyły." wystarczy na podsumowanie całego tego wątku.
  • Odpowiedz
@Pan_Krolik: No to chyba nie zrozumiałeś o czym jest post. Propagowanie oczywistych kłamstw w tv publicznej i stosunek do tego katolików. Temat o wychowaniu pojawił się w komentarzach i wolałbym jednak jakieś odniesienia do oryginalnego wpisu.
  • Odpowiedz