Wpis z mikrobloga

Siema symulatorowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°) jako, ze idą święta to zacząłem się zastanawiać nad upgradem PC do latania. Aktualnie mam i7 3770, gtx 750ti i 8gb ram. Zależnie od scenerii mam ok. 25-30fps, chociaż czasem potrafi spać do jakichś 18. Dokupiłem już 8gb ram i czekam aż przyjdzie, ale teraz pytanie, na co wymienić gpu? Myślałem nad gtx 1060, dobry wybór czy może jeszcze coś innego? zauważę duża różnicę w fps po zmianie? Wiem, ze cpu tez przydałoby się zmienić, ale to musiałbym tez przy okazji wymienić płytę główną, bo na obecny socket nic lepszego nie wejdzie. I jeszcze trochę odbiegając od tematu, wszędzie widzę dobre opinie o #xplane , a nigdy na nim nie latałem, rzeczywiście opłaca się przesiadać na niego z #p3d v4? #symulatory #fsx
  • 3
@kett47: W symulatorach sprawa jest prosta - kup wszystko na co cię stać ;) Ramu nigdy za wiele (xplane ma w rekomendowanych 16-24gb lub więcej...). Grafika oczywiśćie z obsługą dx12 i tak jak zawsze - im mocniejsza tym lepsza. Symulator wyciśnie z niej wszystko (a właściwie ty to zrobisz, zwiększając ustawienia graficzne, dodając scenerie itp :D).

Sam xplane jest obłędny. Nie ma nawet sensu pisać, bo pewnie widziałeś jak wygląda. Jeżeli
@kett47: Latam od wielu lat i szczerze mówiąc, XP11 to swego rodzaju przełom. Bardzo się broniłem, bo przecież od zawsze fs2004 i fsx. Podejrzewam, że za rok czy dwa ilością darmowych dodatków przebije inne symulatory. Zanim kupisz, przejrzyj forum xp11. Wysokich lotów( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kett47: Z xplane sprawa jest prosta - sciagnij sobie demo - jest oficjalnie dostepne na stronie i sprawdz co i jak :) Ja przesiadlem sie z dopchanego po sufit fsxa i nigdy nie spojrzalem w tyl...no moze za Q400 troche tesknie. Do tego wyszedl teraz za darmo HD MESH V4 (w tagu jest link do zdjec - to cos jak mini orbx dla xplane, tyle ze za free).