Wpis z mikrobloga

Oto zebrane pytania od Mirków na poczet przyszłego #jemenfaq. Cześć scaliłem bo były podobne ale dodałem też parę których brakowało, a myślę, że dotyczą tematów, które warto poruszyć.

Idea jest taka, że chętni Mircy, którzy czują się na siłach i dysponują wystarczającą ilości wolnego czasu, wybierają sobie po zagadnieniu z poniższej listy i starają się napisać coś na dany temat. Podkreślam, że nie jest konieczne, by robić jakieś elaboraty jeśli ktoś się nie czuje na siłach, bo czasem nawet kilka sensownych zdań wystarczy by mniej więcej nakreślić sytuację.

Co do samego wyboru, to niestety tylko przychodzi mi do głowy forma kto pierwszy ten lepszy, ale myślę, że ewentualnie zawsze można się wymienić/dogadać. Poniżej wpisujcie numery tematów, które chcielibyście opracować. Żeby było uczciwie, ja wezmę coś z tematów które zostaną. Oczywiście jak będzie widać przez najbliższe dni, że nie ma za dużo chętnych, to jeśli ktoś chce, może odpowiedzieć na większą liczbę pytań. Nie jest też konieczne przy rozbudowanych tematach opisywanie całości - starczy zaznaczyć który fragment ktoś chce opracować.

Jeśli ktoś skończyłby to proszę o informacje na priv. To co będzie, to się zbierze i wrzuci w formie FAQ. Myślę, że nawet odpowiedź na prę z tych pytań będzie pomocna dla reszty.
-------------------------------------------------------------

1. Zjednoczenie się Jemenu i sytuacja po tym aż do wybuchu wojny domowej.
2. Geneza konfliktu w Jemenie, strony walczące.
3. Czy ostatnie wybory w Jemenie były wolne?
4. Arabska Wiosna, a konflikt w Jemenie.
5. Jaki wpływ dla regionu ma ten konflikt?
6. Wsparcie Iranu i Koalicji Arabskiej dla stron konfliktu (interes Arabii Saudyjskiej i Iranu w w angażowaniu się w ten konflikt).
7. Saleh - dlaczego poparł rebelie Houtih?
8. Zmiana stron przez Saleha. Walka Huti - Saleh.
9. Stosunek Unii Europejskiej, USA Izraela i Rosji do Wojny w Jemenie.
10. Sytuacja humanitarna w Jemenie.
11. Straty cywilne po stronie jemeńskiej.
12. Jaką bronią dysponują poszczególne strony konfliktu i jąka stosują taktykę?
13. Kwestia ostrzału rakietowego koalicji anty-Huti i zaopatrywania Huti przez Iran w broń rakietową
14. ISIS w Jemenie.
15. Al-Kaida w Jemenie
16. Huti w Syrii
17. Na jakim stadium jest wojna i ile może jeszcze potrwać.
18. Konsekwencje przewagi/wygranej jednej bądź drugiej strony
19. Czy jest szansa na powrót do koncepcji Jemen Południowy - Jemen Północny?
20. Którzy to ci dobrzy i kogo popiera Mirko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-------------------------------------------------------------

#jemen #bliskiwschod #syria #syriafaq #huti
60groszyzawpis - Oto zebrane pytania od Mirków na poczet przyszłego #jemenfaq. Cześć ...

źródło: comment_tBfKRsPSoQtvIBkftPvWSxUUy1oP4gzU.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
Na kiedy mniej więcej mamy to przygotować?


@JanLaguna: Myślę, że to kwestia do uzgodnienia. Na przyszły weekend byłoby pewnie fajnie jakby się udało, ale to IMO za mało czasu... Później są święta, więc wiadomo z jednej strony czasu więcej, ale raczej każdy ma jakieś swoje obowiązki no i też ludzie tu będą mniej zaglądać. No chyba, że na po świętach? Jak uważacie?
  • Odpowiedz
@60groszyzawpis: Jak dla mnie to może być po świętach, bo wygląda na to, że będzie trzeba też dużo samemu doczytać. Kwestia FAQ nie jest też strasznie pilna, także można poczekać, żeby dać Mirkom ten sławny "quality content". ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak większość tworzących będzie chciał przed świętami to się dostosuję.
  • Odpowiedz