Wpis z mikrobloga

Ostateczna lista stacji Roweru Metropolitalnego.
Plik .zip, 53 mega.

http://www.metropoliagdansk.pl/upload/files/Rower%20metropolitalny%20konsultacje%20spo%C5%82eczne.zip

Nieustająca beka z Gdańska Południe, gdzie miasto kieruje rozwój osadnictwa na dziesiątki tysięcy ludzi, ale infrastruktury to już nie. I rowerów też nie będą mieli. ( )

Spam tagami, w których będą stacje.
#gdansk #gdynia #pruszczgdanski #sopot #reda #zukowo #puck #wladyslawowo #rumia #tczew #kartuzy #rowerowetrojmiasto
  • 13
@Chicane:

Nie.

@LubieKiedy:

Spokojnie, kowboju. Dopiero na początku 2018 ma być przetarg na realizację projektu.
Pilot ma wystartować pod koniec 2018 a pełne wdrożenie -- na wiosnę 2019.
Tak z doświadczenia -- myślę, że będzie pół roku albo rok obsuwy.
@JRtI:
Jak ktoś przyprowadzi na Południe i zostawi -- to spoko, będziesz miał.
Ale skoro nie będzie stojaków -- to operator nie będzie ich tam dowoził jak zrobi się pusto.
A do tego -- Południe, będące 50-100m nad dolną częścią Gdańska jest mniej atrakcyjnym kierunkiem rowerowym niż zjazd z Południa. :)
Łostowicka, Cienista czy Kartuska dla większości osób są fajne tylko w jedną stronę. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@sanglier:
Czyli te bliższe centrum rejony, gdzie osadnictwo już nie ma takiego tempa i gdzie są tramwaje i autobusy.

Ja piszę o dalszej części, w stronę obwodnicy. :) O tej pustej plamie na mapie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tam mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi, budują się kolejne osiedla, pewnie drugie kilkadziesiąt tysięcy. I żadnej stacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja po prostu nie rozumiem
Pobierz
źródło: comment_GVam2nibwFvJfL4VOK4ypDtNo1DFqydx.jpg
@sanglier:
Było 5 lat temu. Teraz tam jest coraz gęstsza zabudowa.
Nie, no serio -- tam jest kilkadziesiąt tysięcy wyborców, już nie mówiąc o jakimś takim uczciwym podejściu, że przecież tam ludzie też płacą podatki, zwłaszcza gruntowe, bo mieszkania przeważnie są własnościowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego piszę, że beka z tych mieszkańców, w sensie beka ze strony miasta -- naganiają ich tam a jak przychodzi do