Wpis z mikrobloga

Za nami czwarta z sześciu rund dziewiątego sezonu ACLeague, Wykop Endurance Kompetyszyn, który rozrósł się niedawno o nocny wyścig w Bahrajnie, który zakończy mistrzostwa w lutym. Dzisiaj ścigaliśmy się na słynnej, włoskiej świątyni prędkości - pętli Monza, która od lat słynie jako najszybszy tor w kalendarzu Formuły 1 (Hamilton w tym roku uzyskał w całym wyścigu średnią prędkość 243,6 km/h).

Wyścig w grupie LMP Pro wygrał... Rossi!
Wyścig w grupie GTE Pro wygrał... MrKubool!
http://managerdc7.rackservice.org:50915/sessiondetails?sessionid=759
Czy ja dobrze widzę, że restar był?
Wyścig w grupie LMP Semipro wygrał... LKriss!
Wyścig w grupie GTE Semipro wygrał... CQ.Esk!
http://managerdc7.rackservice.org:50175/sessiondetails?sessionid=702
Wyścig w grupie GTE Am wygrał... Skethoo!
http://managerdc7.rackservice.org:50456/sessiondetails?sessionid=839
Gratulacje!

Jak Wasze wrażenia? Powyżej tradycyjnie kilka słów ode mnie.

Prekwalifikacje zaczęły się bardzo obiecująco, od wykręcenia czasu, który do samego końca dawał mi miejsce w granicach 104% i jazdę w Semi. Potem było tylko gorzej i wybitnie nie szło nic poza kręceniem validów. W dodatku po kilkunastu kółkach na wejściu w Rettifilo jak coś nie trzaśnie, jak kierownica nie odskoczy. No i pojeżdżone - pic rel. Po sklejeniu sprzętu jedyne co udało się poprawić to theoretical best...

Kilka godzin przed wyścigiem: Windows 10 update. Co mogło pójść nie tak (do tej pory nic złego się nie działo)? Ustawienia ekranu pomieszane tak, że mało co widać, ustawienia folderów zresetowane, ustawienia dźwięku w niektórych programach pomieszane, jakieś aplikacje do niczego mi nie ptorzebne coś ode mnie chcą, Internet wyraźnie zwolnił, Content Manager do Assetto Corsy w ogóle nie działa... Ahahahaha... Nie.

Kwalifikacje. Może by tak strategicznie ustawić się na ostatnim miejscu startowym w LMP1? A może nie: wykręcam trzeci czas. W pitach próby startu. Jestem gotowy!

A jednak nie: tak się zapatrzyłem na światła, że przespałem start, wyprzedzili mnie prawie wszyscy z LMP1. Aby było jeszcze śmieszniej na pierwszym okrążeniu na Lesmo wpadłem w poślizg. Nic to. Gonimy. Doganiam i wyprzedzam dwa ostatnie LMP1. Zaczyna się dublowanie GTE. GTE wszędzie, po lewej, po prawej, na torze, poza torem. Piętnasta minuta, ostatnia prosta. Sporo GTE, ale wyprzedzam bez problemu. Nagle jak nie wyskoczy mi przed maskę jakieś Ferrari. To tyle jeśli chodzi o nie wykonywanie gwałtownych ruchów przez GTE. Nagły skręt, uniknąłem zderzenia ale rzuciło tak, że poleciałem na barierki. Sprawdźmy na powtórce kto to był... @dvo... dlaczego? Myślałem, że mamy to już za sobą... () Samochód doszczętnie rozbity. Zjeżdżam od razu na naprawy w trybie bezmyślnym do tego stopnia, że przekraczam prędkość wjazdu do pitów. I właściwie na tym było po wyścigu, ostatnie miejsce w grupie, potężna strata.

Potem jeszcze funduję sobie dwa poślizgi na eskach Askari, dochodzą kolejne niejasne sytuacje z GTE. Ktoś na wylocie z Parabolici zjeżdża w Porsche do pitów z drugiej strony toru jakby linie wjazdu nie istniały. Hamuję, ale samochód zaczyna latać tak, że odbijam się od jakiegoś GTE obok. Znowu duże starty czasowe, a już zacząłem odrabiać po kilka sekund na kółku do najwolniejszego GTE...

Dogania mnie lider, LKriss. Puszczam go po raz pierwszy. Na prostej startowej niespodzianka - jest dużo wolniejszy, więc wyprzedzam. Przed nami dwa GTE, nie łyknę obu przed szykanami. Ustawiam się między nimi, a tu LKriss wyprzedza po prawej. Na szykanie zderza się z Ferrari i leci na bok. Jedziemy dalej. Znowu mnie dogania. Przepuszczam po raz drugi, ale po chwili na Lesmo leci w piach i znowu wyprzedzam. W końcu przepuszczam po raz trzeci i ostatni i mam dwa okrążenia straty.

Na ostatnich okrążeniach już odpuszczam byle dojechać do mety. Błąd! LMP1 przede mną dostaje karę przejazdu przez boxy i gdybym nie odpuszczał do może udałoby się je dogonić. Trudno. Ostatnie okrążenie. Przez szykany Roggia przelatuje Ferrari ląduje w barierkach za pierwszym Lesmo. Co to miało być? Koniec wyścigu. Jestem ostatni w klasie, ósmy...

Dzięki wszystkim za ściganie!

#acleague #assettocorsa #simracing
Plupi - Za nami czwarta z sześciu rund dziewiątego sezonu ACLeague, Wykop Endurance K...

źródło: comment_6rftmzG2eNvlxbtdsfenbfSExxkJHi7z.jpg

Pobierz
  • 39
@Plupi: w PRO T1 przed restartem jeszcze było w miarę, ale po, to jakaś Normandia #!$%@?. Udało mi się bezpiecznie przejechać i mi Patyk wyrósł, dokładnie w poprzek toru xD Później jakiś dwóch narwańców nie potrafiło zmieścić się 2w w zakręcie i się #!$%@?, oczywiście nie udalo mi się ominąć mimo chęci. A następnie, #!$%@? nie wiadomo jak i kiedy, dokładnie w samym apexie ostatniego zakrętu stał jakiś gość obrócony... jak
@Plupi: Wyscig #!$%@? przez zepsute PLP ktore u mnie nie dzialalo i zaliczylo mi sciete okrazenie przez co zamiast P5 mialem P1 i przepuscilem wszystkich na szykanie spadajac na koniec stawki....
Potem jakis Pietrus #!$%@? sie we mnie dwa razy na szykanie pierwszym razem skutecznie eliminujac mnie w wyscigu i pod koniec doslownie mnie dobijajac. Jestem strasznie wkurzony bo mialem tempo top5 spokojnie z mozliwoscia FL gdybym nie zostal przyblokowany i
@Plupi: Ostatnio na Monzie jechaliśmy w GT3 i tamten wyścig nie zaliczałem do udanych... No ale nie ma uprzedzeń, trza jechać :D

Kwale nawet nawet, 18-te miejsce, może być. Bardziej niż na miejsce liczyłem na bezbolesne przejechanie pierwszego okrążenia.

Start, przede mną @KYCu wystartował bardzo powoli, doszło do pyknięcia zderzaków i obaj pojechaliśmy dalej bez przygód, do T1 dojechałem w dość sporej przerwie i przejechałem bezproblemowo, także plusik :) Potem przez
Mokrysedes - @Plupi: Ostatnio na Monzie jechaliśmy w GT3 i tamten wyścig nie zaliczał...

źródło: comment_wwFREVxGhEG1VNydOlyyTGxWJRBAG4Oc.jpg

Pobierz
@Plupi: GTE Semi PRO - w skrócie na gorąco
Floszunio chyba zapomniał, że LMP ma lepsze hamulce niż GTE i na prostej start/meta #!$%@?ł się mi wprost przed maskę i wdepnął heble w opór przed szykaną T1.
Na radiu co chwila słychać było napominanie Kurtza i innych dublowanych, żeby zjechali jak mają niebieską flagę, a jak mają wysokie pingi to opuścili serwer. Niestety nic sobie z tego nie robili. Na ostatnim
@Plupi: Najlepszy mój wyścig kiedykolwiek, w jakiejkolwiek grze, zapamiętam na długo :D

Już na prequalach było całkiem nieźle, w sumie zrobiłem niewiele ponad wymaganą liczbę lapów i skończyłem chyba na 10 pozycji.
Co do wyścigu to nie miałem wielkich oczekiwań, P10-P11 w zupełności by mnie zadowoliło, dlatego wyścig postanowiłem pojechać z ostatniej pozycji, może przynajmniej na T1/T2 bym coś zyskał omijając wszystkich zamieszanych w ewentualne kolizje ( ͡° ͜ʖ
@Plupi: Prequali #!$%@?, na monzy jestem wolny, wiedziałem o tym i liczłem tylko ze wpadnie pro. Udało się, co zabawne zdaje się że 2 razy wyrównałem mojego best lapa którego trzymałem prawie 2 tygodnie, wyrównałem chyba co do 0,001 sekundy.

Quali poszły nawet spoko, pojechałem na 14 miejsce w GTE, kazde poniżej 18 traktowałem jako sukces.

Start nr 1 był wyborny, ale tylko tyle, poźniej gadanie na czacie o restarcie i...
@Mokrysedes: Hahah... :) To wyszlo spontanicznie - planowalem nie wyprzedzac, bo widzialem ze sie za siebie bierzecie, ale tak strasznie wolno wbiliscie w ta szykane ze po prostu musialbym albo mocno hamowac i pewnie zgrzac opony przed wyjsciem, albo wykorzystac sytuacje.
Przejechalem po trawie, kiedy wbilem do srodka uslizgnal mi sie tyl od zabrudzonych opon. Jakos wyciagnalem i koncowka na P10.
Ja natomiast jako kierowca AM powoli mam dosyć tych wyścigów. Nie rozumiem co siedzi w głowach oponentów, ale jestem już tym zmęczony. Staram się unikać kontaktu z innymi za wszelką cenę, a jeżeli ryzykuję to raczej swoim autem, niż cudzym - prędzej wybiorę piach czy bandę, niż hamowanie na cudzej dupie.
Ale wielu kierowców ma na resztę #!$%@?., jakby to był #!$%@? single player. Kary, jeżeli w ogóle jakieś są, to są