Wpis z mikrobloga

Mirki czy to ze mną jest coś nie tak?

Mam dość zamożną siostrę i jej męża którzy "narzucają" całej rodzinie kupowanie drogich prezentów. Ich dzieciaki mają wszystko przez co ja jako wujek muszę kupić coś za pare stów, żeby dziecko w ogóle na to spojrzało i zechciało się pobawić przez 30 sekund. Do tego dochodzą urodziny które są zaraz po świętach i mam je ja, mąż i jedno z dzieci. Już pal licho, że muszę przekładać własną imprezę ze znajomymi, żeby być na urodzinach dziecka i ojca które wyglądają lepiej niż niejedne wesele. Ale przez 2 tygodnie będę musiał wydać jakieś chore pieniądze na same prezenty co mnie boli tym bardziej, że miałem plany na wydatki w 2018, chciałem sobie odłożyć na nowy samochód, ale nie lepiej kupić zabawkę która po tygodniu się znudzi. Sam nie zarabiam jakoś specjalnie mało, ale wydawanie prawie połowy wypłaty mi się nie widzi. Oczywiście powiedziałem, że nic nie chcę i że mi nie pasuje to, że muszę tyle wydawać. I oczywiście każdy ma moje zdanie w dupie i hehe coś kupisz

#zalesie #swieta
  • 104
@Kiedys_Mialem_Fejm: polecam kupowanie swetrów. Wchodzisz na asos, bierzesz sweterki za 20$, albo na zalando w różnych wzorach, kolorkach, mogą być markowe mogą nie - ale zwróć uwagę na to z czego jest zrobiony, kaszmir, wełna, bawełna - no i co roku dajesz takich 5 w prezencie. Prezenty są od tego co ty chcesz dać. Jak mu się im nie podoba to jego problem
@Kiedys_Mialem_Fejm: Można kupić puzzle, albo jakąś fajną grę planszową i niekoniecznie wydać dużo pieniędzy, a prezent fajny. Lego to już raczej droższa sprawa, ale są też zestawy w przystępnej cenie. Książka to też super pomysł - nikt Ci nie powie, że to biedny prezent, płyty z audiobookami, jak dzieci to z bajkami, może jakaś ciastolina jak dziecko małe, albo coś takiego plastycznego, do cwiczenia kreatywności. Moim zdaniem skromniejszy, ale mądry prezent
@Kiedys_Mialem_Fejm:

Myślę że znalezienie atrakcyjnego prezentu dla 3 i 6 latków nie ma wiele wspólnego z jego ceną. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu, rozpytać na jakiś forach czy po znajomych, bo żeby samemu wymyślić coś fajnego to trzeba umieć myśleć jak dziecko, a to wcale proste nie jest. Oczywiście warto wspomóc się prymitywną manipulacją, być przy rozpakowaniu i pobawić się z dzieckiem zabawką przez jakiś czas.

Gx
Kupuj tanie i fajne czy zaskakujące, na pewno bym nie wydawał nie wiadomo ile tylko dlatego, żeby się nie czuć głupio, ich rodzice wiedzą o co biega, a dzieciaki po latach i tak na to będą zlewały.
@Kiedys_Mialem_Fejm: Ale masz problem z dupy. U mnie sytuacja wygląda tak, że kasa w rodzinie jest, ale się umówiliśmy z rodzeństwem i rodzicami tak, że dzieciom kupujemy zabawki co do zasady max do 100 zł, ewentualnie jak coś droższego, to reszta ma się złożyć do kupy na 1 lepszy prezent.
Jak ktoś chce solo coś droższego kupić, to proszę bardzo - na własną odpowiedzialność.

Przykład: Jako że syn mojego brata