Wpis z mikrobloga

Zacząłem grzebać w panelu nawiewów i zrobiłem tymczasowe rozwiązanie z wykorzystaniem #arduino i wyświetlacza OLED przez I2C. Ogólnie z tego projektu można wykrzesać więcej na arduino ale zamierzam zrobić cały panel i podłączyć mu #raspberrypi z ekranem 10 cali zamiast radia i tego panelu nawiewów. Może ktoś polecić jakiś dotykowy ekran w tych rozmiarach przy okazji? Cena ma znaczenie, bo to nadal stary #passat. #passerati #elektronika #raspberrypi3
jerzalke - Zacząłem grzebać w panelu nawiewów i zrobiłem tymczasowe rozwiązanie z wyk...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jerzalke: mam nadzieje, że o regulacji temperatury pomyślisz?
Jeśli chodzi o takie featuresy jak climatroniki to zostawałbym przy arduino. Raspberry owszem, jako multimedia. Ale sterowanie nawiewami itp to tylko coś pokroju duinko ew. esp.
1. Szybciej wstanie po włączeniu
2. Steruje tylko tym, nie działa mu w tle reszta systemu operacyjnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@drag_op: regulacja temperatury i kierunków to nic dobrego, chyba trzeba będzie zastosować serwomechanizmy a trzeba zdjąć konsolę żeby się dostać i pomierzyć. Jeśli chodzi o arduino to tak, wiem jak szybko reaguje więc pewnie będzie arduino i raspberry. Rasp jako oprawa graficzna.
  • Odpowiedz
@drag_op: Właśnie na forum paska dość ogarnięty użytkownik odezwał się na ten temat więc dowiem się więcej chyba tak zrobię, bo podobno silniki klap pasują.
  • Odpowiedz