Wpis z mikrobloga

  • 4
Witam Państwa,

Wyemigrowałem do #niemcy do pracy przez agencję. Mógłbym narzekać na wiele rzeczy, ale w związku ze zbliżającym się zjazdem z emigracji oraz kończącą się współpracą a agencją pracy pojawił się problem.

Otóż agencja, nie informuje nikogo, oraz utrudnia zdobycie wiedzy na temat tego że każdy ma tutaj do zapłacenia obowiązkowo #podatki - abonament radiowo telewizyjny.

Agencja melduje pracowników w miejscach gdzie nie ma bezpiecznego dostępu do korespondencji, która jest momentalnie rozkradana. Większość pracowników mieszka w innym miejscu niż jest zameldowana, przez co nie ma nawet szansy zdobyć korespondencji.

Można powiedzieć że dochodzi tutaj do masowego zatajania przed pracownikami informacji o obowiązkach podatkowych.

W związku z tym, co mogę zrobić ja - by pozbyć się problemu narastającego długu w związku z podatkiem radiowo telewizyjnym?

Agencja udaje że problem nie istnieje, większość pracowników temat olewa a właściciel mieszkania w którym jesteśmy zameldowani unika kontaktu ze mną i kolegami chcącymi załatwić sprawę...

#emigracja #prawo
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
Witam kolegę.
Na stronie rundfunkbeitrag.de możesz wypełnić formularz online w ktorym podasz swój nr konta z którego będą ściagali abonament. Oczywiście jeżeli dostałeś od nich Twoj Beitragnummer, możesz także zadzwonić do obsługi klienta by dowiedzieć sie o Twoje ewentualne zadłużenie. Nie będziesz w ten sposób skazany na unikającego kontaktu właściciela mieszkania.
Ja płacę 52.50 € co kwartał.
Pozdrawiam i życze powodzenia w załatwieniu sprawy.
  • Odpowiedz
@Heck_2: jak już tutaj inni pisali na 10000% płaci sie za mieszkanie. nigdy za mieszkanca. jesli jestescie w takiej sytuacji, ze mieszkanie wynajmowane bylo okazjonalnie to obowiazek placenia spoczywa na wlascicielu! i ewentualnie to on jest zobowiazany do placenia skladek. czy on sie z wami rozliczy to juz jesgo sprawa ;)
  • Odpowiedz
@skitteles: Ale mimo wszustko najlepiej jakby @Heck_2 do nich zadzwonil/napisal maila, zeby to zglosic. Oni sami z siebie sie nie domysla. Podobnie bylo u mnie. Ja wynajmowalem mieszkanie, zamieszkalem z dziewczyna - zameldowala sie i przyszlo do niej pismo, ze musi zaplacic. Przez ich strone wypelnila formularz, podala moj nr klienta i byl spokoj - bo tak jak piszesz placi sie za mieszkanie. Chyba najnizsza oplata obejmuje do 3/4 osob zameldowanych.
  • Odpowiedz
@1989: tylko domyslam sie, ze Heck_2 nie mowi po niemiecku... :) zglosic sie do nich i wyjasnic to chyba najlepsze rozwiazanie. gorzej, ze jesli z braku innego punktu zaczepienia urzad bedzie wymagał skladki od niego.
widac ewidentnie, ze wlasciciel mieszzkania probuje ich zrobic w bambooko
  • Odpowiedz
  • 0
@oskar_15 faktycznie może tak być że płacimy za mieszkanie.w sumie od początku mieszkam z żoną w mieszkaniu spółdzielczym i po zameldowaniu Przysłali mi pismo żebym się określił jak chce płacić(kwartał, pół roku itd.) ale kolega @Heck_2 ma inną sytuację ponieważ mieszka w kilka osób. tak czy tak powinien to szybko wyjaśnić z urzędem bo jeżeli właściciel chce od każdego opłatę, a opłata jest jedna na mieszkanie to już haracz a nie abonament
  • Odpowiedz