Wpis z mikrobloga

#prawo #pomocy
Mirki, mam problem. Kupiłem auto od handlarza (mój błąd numer 1), niestety nie pojechałem do salonu BMW aby go sprawdzić - jedynie znajomy sprawdził po numerze VIN i nie było tam nic co by mogło źle wyglądać (mój błąd numer 2).

Auto kupiłem pół roku temu. Teraz zaczęły się problemy z silnikiem głównie. Wymieniłem już panewki, lecz nadal są problemy z ciśnieniem oleju (wyszło po aktualizacji w salonie bmw). dodatkowo okazało się, że auto było bite na całej długości od strony kierowcy (200-600 grubości lakieru).
Problemy z olejem mogą być różne : od czujnika - 600pln w ASO - po wymianę silnika - 12000 w ASO.

Gość ewidentnie sprowadził auto z Niemiec, zrobił aby dobrze wyglądało i sprzedał. Wiem, że jest tutaj dużo mojej głupiej winy, ale jednak teraz z autem coraz większe problemy są.

Czy mogę jakoś jeszcze zwrócić samochód do tego gościa? Za dwa dni minie pół roku jak je kupiłem. Mam fakturę u tego gościa na to auto.
  • 6
@GrabkaMan: jakiś mirek tutaj kiedyś opisywał przygodę z CCC bodajże i najpierw zagadał do rzeczoznawcy z pytaniem czy warto w ogóle sprawę ruszać, a dopiero potem zamówił u niego (niej) ekspertyzę; rzeczoznawcy mają tych spraw więcej, więc może coś doradzi..