Wpis z mikrobloga

Usunąłem konto na wykopie jakiś czas temu, ale dziś zarejestrowałem się ponownie, ponieważ chcę się z Wami podzielić pewnymi przemyśleniami.

Ponieważ Balladyna i Słowacki są motywem przewodnim serialu Belfer, postanowiłem połączyć Balladynę z serialem. Generalnie jest grubo i wszystko się składa w całość. Trochę chaotycznie to wszystko opisałem, ale w wyścigu na główną nie można się operdalać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#belfer










  • 19
  • Odpowiedz
Oczywiście jest to luźna interpretacja, ponieważ Balladyna zabiła również Grabca, czyli musiałaby być odpowiedzialna za śmierć Radka. Sam motyw otrucia również pojawia się w książce w kontekście von Kostryna.


@wawel_belfer:

  • Odpowiedz
@wawel_belfer: moze halucyna ma kontakt z ruskimi i poniekąd zesłała ewelinę na pewną śmierć, wydała lucjana na śmierc, namówiłą iwo do masakry (i to ją miał zabic, i była tą 2/3) i przez hakera, wiedzxąc ze belfer węszy polowala na radka i tez zleciła jego zabójstwo a w ostatnim odcinku jego będzie chciała zabic (mierząc pistoletem) ale ktoś ją uprzedzi i jej sięnie uda..
  • Odpowiedz
@carbonara rzeczywiscie, masz racje

@pawel_je To napisalem pod fanpage Belfra na FB i takie sa moje przypuszczenia:
Balladyna musi zginąć, aby ponieść zasłużoną karę za swoje grzechy.
Radek został sprzątnięty w klubie, być może właśnie na zlecenie Halucyny. Belfer wie, że we wszystko jest zamieszana Halucyna (Balladyna) i razem jadą w Góry Sowie. Tam Balladyna chce go zabić, mówiąc "zabiłeś go" (chodzi prawdopodobnie o Lucka, ale nie wykluczam również Iwa) lecz Belfer
  • Odpowiedz
@wawel_belfer @pawel_je

Już mam! Czytając Twoją interpretację ( która swoją drogą zgadza się jak najbardziej z moją i to jest dziwne ) mam pomysł odnośnie Goplany. DYREKTORKA - wygląda jakby wiedziała co jest grane, nie było jej podczas masakry ( dziwne ) i wgl wydaję mi się , że jest zbyt ważna i zbyt mało ostatnio jest o niej, żeby nie odgrywała tam roli jakiejś ważnej. Nie wiem jaki miałaby mieć motyw
  • Odpowiedz
@TuthE: ciekawa teoria z Goplaną, tym bardziej, że wiemy o znajomości Dyrektorki z Radziem... to znaczy, nie jest to powiedziane wprost, ale jako jedyna ze szkoły jest wtajemniczona w sprawę i współpracuje z CBŚP.

Co do Iwa to analizowałem też ten wariant, ale odpuściłem ponieważ było za dużo niewiadomych. Chociaż trochę mi zamieszałeś tą sugestią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można przecież przyjąć, że Grabcem jest Haker, który
  • Odpowiedz
@TuthE: I jeszcze jedno - to nie zmienia mojego zdania o tym, że Halucyna albo zostanie #!$%@?, albo sama się #!$%@?. Wtedy Belfer (Pustelnik) będzie miał na sumieniu 3 ofiary (Karolinę, Werę i Halucynę). W ten sposób będzie po trzykroć przeklęty.
  • Odpowiedz
@wawel_belfer
Jest jeszcze coś co od drugiego odc mnie bardzo zastanawia. I nie wiem czy można to połączyć z lekturą w jakiś sposób. Gdy masakra w szkole się trwała w najlepsze i nasi bohaterowie uciekali do sali plastycznej to były Lu ( ten dziwny kujonek) chciał za wszelką cenę wrócić do sali gdzie mieli próbę. Jakby chciał odciągnąć od tego wszystkiego Luizę. Ale najbardziej zastanawiające jest to, że wtedy nauczyciel mu kiwnął,
  • Odpowiedz
@wawel_belfer Noo w sumie racja. To by nawet pasowało. Choć ja dalej będę raczej stawiał na swoim, że kirkor to jednak Iwo, jakieś przeczucie :D to byl odc drugi, wtedy jak była masakra. On namawiał Lu I w tym czasie nauczyciel do niego kiwnął żeby poszli do tej sali ;)
  • Odpowiedz
powiem szczerze, to nie wyłapałem tego oglądając serial, ale może to być interesujący wątek... może to kujonek jest Chochlikiem, skoro zastanawialiśmy się wcześniej nad przypisaniem Iwa do Kirkora, to kim jest Haker i Lucek.. Lucek w sumie może być wtedy von Kostrynem i to by nawet pasowało, ale Haker... Filonem? Ciekawe ciekawe
  • Odpowiedz