Wpis z mikrobloga

  • 1020
Z takich rzeczy przydatnych, to najbardziej się przydają języki. Byłem dzisiaj w maku, i jakieś dwie laski z Portugalii miały problem z obsługą tych tabletów(?) do zamawiania jedzenia. Nie chciał się włączyć język angielski. Słychać było że się #!$%@? to podszedłem do nich i się zapytałem czy potrzebują pomocy. Zapytałem się po angielsku, nie widziałem wtedy skąd są, i jak się dowiedziałem że z Portugalii to od razu przelaczylem się na portugalski.
O jakie było ich zdziwienie ze umiem ich język, trochę mi się odswiezyl ten język bo nie często go używam
Jedna z nich zostaje w Polsce do czerwca, szuka kogoś kto by ją nauczył polskiego.
Zgadnijcie kto dostał mcflurry w ramach podziękowania za pomoc
No ja
Zgadnijcie kto ma ustawione spotkanie na jutro w maku
No ja
Będzie fajnie, będzie fajnie
  • 67
  • Odpowiedz
@wamaga

To jakiś błąd. Portugalczycy rozmawiają po brazylijsku z portugalskim akcentem. Przez wiele lat Portugalia była kolonią brazylijską. Doczytaj, doedukuj się a potem mnie wołaj.
  • Odpowiedz
@Maniek145: pamiętam jak szedłem ze szwagrem i swoją córką po mieście (w polsce) i byli tam jacyś chińscy turyści. Jakiś chinczyk w średnim wieku zaczyna coś tam do nas śmieszkować po swojemu. Na co mój szwagier zaczyna do niego mówić po chińsku. Skośny się speszył i uciekł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Maniek145: bom dia peneleiro xD mam duzo znajomych portugalczykow, zajebisty narod!! Tak mam wrazenie ze rroche podobni do nas charakterem a pracowalem juz z wlochami francuzami bleeeeee hiszpanami itp to jednak z portugali na podobnych falach nadawalismy. Powodzenia kolego
  • Odpowiedz