Wpis z mikrobloga

#heheszki #motoryzacja #gownowpis
Ludzie na forach narzekają typu: hurdurdur do starego auta to tylko minerał! i jak minerał bierze, to żaden inny olej bo na syntetyku np. to już wgl olej brać zacznie jak poje**e, a no i nie zmieniać oleju z minerała na syntetyk, tylko z minerała na pół syntetyk jak już ;p
Niedawno wymieniłem sobie właśnie minerała na full syntetyk, auto stare, to najwyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tu po 2k km miła niespodzianka, oleju wgl nie ubyło i nadal nieco powyżej maxa jak w dniu gdy nalewałem :D
Tak więc polecam i walić Januszy co to minerała tylko leją bo tani xD
  • 9
@mortasmortas: naturalnie, mój peżot "żywym" przykładem xd plus przy minerale ostatniej zimy jak sie "problem" nasilił, martwiłem się, że mi uszczelka pod głowicą zaczyna puszczać bo miałem ogromne ilości "majonezu" pod korkiem, a to się teraz okazało pochodzić tylko i wyłącznie z parowania minerału :p
@donglazur tez cisne beke z takiego podejscia, ze stare auto to mineralny trzeba lac. Poki nie przepala i nie wycieka to jezdzic na syntetyku lub polsyntetyku ile wlezie.

I jakies 3 lata temu tak samo zrobilem jak Ty ze z minerala przeszedlem na polsyntetyk i tez bez zadnych problemow. Zero wyciekow i zero ubytku oleju.
@mortasmortas: ja w sumie nie twierdze, że troche nie przycebuliłem z firmą, ale elf evolution 900 5w50 ze sprawdzonego źródła to raczej nie minerał xD
mimo, że książkowo 5w40 to wziąłem to bo była akurat promocja 4l + 1l, i uznałem, że co mi szkodzi skoro auto już chyba długo nie pożyje, a jak widać ma sie dobrze to i inwestuje w naprawy dalej xdd
@PawelW124: albo się "przekręcił" za poprzedniego właściciela, albo komp sie zrypał bo w sumie to po obd trzeba sie z tą 406stką łączyć jako z xsarą, bo przy "peżocie" nic nie wykrywa xdd