Wpis z mikrobloga

@Jahcob: wg wykopków tak. dyskusja o przewozie osob ktory policzyl 500 plna za kurs ukraince.
Napisalem tam ze ukraincy(taksiarze) nas tez jebia u siebie. Mirek na to : ale co z tgo ze cie oszuka o 100% skoro to i tak dla ciebie grosze a zarcie w knajpie masz tanio :D.
@Jahcob:

ale #!$%@?, to już można ludzi okradać? jak tyle zarabiają?

jasne, że nie. To wyłącznie wynika z zawiści; chociaż z drugiej strony nie ma się co dziwić. Wiele młodych osób z kwalifikacjami z dużych aglomeracji czy starszych bez żadnych kwalifikacji jadą na tym samym wózku za ok. 1,8-2,3k/mc. Jeszcze dobrze jak na umowę o pracę. Frustracja w narodzie rośnie, a będzie jeszcze gorzej.
@FIFO: Masz rację, że z zawiści. Btw, strasznie mnie ta cecha u nas irytuje.
Co do młodych, to ta frustracja rośnie z faktu zderzenia z rzeczywistością. Myslą, że na start dostaną 5k i jeszcze nie bedą musieli robić. Ci którzy mają łeb na karku, kwalifikacje i CIERPLIWOŚĆ dochodzą do takich pieniędzy relatywnie szybko. Ja sam zaczynałem od 3k brutto/miesiąc. Teraz zarabiam bardzo dobrze, ale minęło 6 lat.
I tak, masz rację
@Jahcob:

Co do młodych, to ta frustracja rośnie z faktu zderzenia z rzeczywistością. Myslą, że na start dostaną 5k i jeszcze nie bedą musieli robić

Prędzej myślą, że dostaną 2,5 - 3k, umowę o pracę, spokój wew.,MOŻLIWOŚĆ ROZWOJU, i że nikt nie będzie ich #!$%@?ć od góry do dołu czy podkopywać pod nimi dołki. Tak naprawdę nawet o tym większość może zapomnieć. Mentalność osób zatrudniających młode osoby jest czysto
@FIFO: Z moich doświadczeń wychodzi że chcą, tak jak piszesz, 2,5 - 3k(najlepiej więcej) na UoP i najlepiej jakby nic nie musieli robić. Ale to są moje doświadczenia. Znam gro młodych, którzy siedzą na garnuszku rodziców, bo nie ma dla nich pracy(czytaj, lekką pracę za dobry hajs).
Ogrom zawodów jest skażonych PRLem, kolesiostwem, nepotyzmem. Szczególnie w państwówkach. Wg starszych osób hierarchia musi być zachowana. Niestety. Niby czekamy, aż to pokolenie wymrze,