Wpis z mikrobloga

Cześć, cześć,
jako, że troszkę wypadłem z tematu kryptowalut (kopałem w 2014 roku). A na rynku sporo się zmieniło mam do Was kilka pytań Mireczki. Przeszła mi przez myśl ponowna opcja wejścia i zbudowania riga opartego o GPU.
1. Czy w erze ASIC kopanie na GPU jest ciągle opłacalne?
2. Jakiego rodzaju coiny kopie się przy pomocy GPU? (nie chodzi mi o konkretne przykłady monet, a raczej o algorytmy)
3. Czy ciągle wypuszczane są nowe monety do kopania jedynie przy pomocy kart graficznych?
#kryptowaluty
  • 5
1. Czy w erze ASIC kopanie na GPU jest ciągle opłacalne?


@blachta: może być, tylko kopanie na GPU jest ciągłym wyszukiwaniem napompowanych coinów, tak aby pod rynek ukopać szybko i szybko sprzedać. To ciągła praca i research. No i #!$%@? na koparkę 15 koła to ROI pewnie jakieś roczne. Generalnie bym się nie brał za to.
@iAmTS: generalnie w 2014 roku było tak samo. Ciągły research i spekulacja. ROI dla kopania jednego ciona również wynosiło około roku. Niemniej jednak w ciągu 4-5 miesięcy udało mi się zrobić 5.5 BTC na tylko 2 Radeonach 280x. Jaki ja byłem głupi, że dałem się okraść na cryptorush i mintpalu (giełdy wyparowały razem z monetami) no a reszty pozbywałem się na bieżąco :D